ÖZKARACA'DAN ÇAĞRI 'OKUL ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFIMIZDAN YAPALIM'

Okul alışverişlerini yerel esnafımızdan yapalım, il ekonomimize katkıda bulunalım. Dede özkaraca, Okul Alışverişini yerel esnafımızdan yapalım dedi.

-
27 Ağustos 2019 - 14:18

Dede özkaraca, Okul Alışverişini yerel esnafımızdan yapalım dedi.

Esnaf ve sanatkarlar odası başkan vekili Dede özkaraca yaz tatilinin sona ermesi ve 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla çok sayıda sektörün canlanacağına belirterek Vatandaşlarımızı Okul Alışverişini yerel esnaftan yapmaya davet etti. Esnafın memleketin temel taşı olduğunu vurgulayan Özkaraca "1000 yıllık Ahilik kültürümüzün temsilcileri olan Esnafımız memleketimizin temel taşı, harcı, betonu ve huzurun sigortasıdır. Yerel esnafımız ayakta durursa biz mutlu oluruz. Esnafımıza sahip çıkalım. Kapanan her esnaf aslında kaybedilen bir dosttur. Vatandaşlarımız alışverişini yerel esnaftan yapmalıdır. Her alanda bu konuyu gündeme getirerek vatandaşımızın dikkatini çekmeye çalışacağız.

 

Her zaman yanımızda olan, iyi günümüzde, kötü günümüzde, düğünümüzde ve cenazemizde, kimi zaman evimizin anahtarını, hatta çocuğumuzu "biraz burada dursun" diye emanet ettiğimiz yerel esnafımızın ayakta durabilmesi ve geçimini sürdürebilmesi için destek olmak zorundayız. Unutmayın ki, ülkemizde ve Aksaray da esnaf ile sanatkâr yok olursa, ekonomimiz zarar görür. Kapanan her esnaf aslında kaybedilen bir dosttur. Kapanan her iş yeri işsizler ordusuna yenilerinin katılması demektir. Amacımız her zaman selam verdiğimiz esnafımızı yerinde bulmak ve kalkınmasına yardımcı olmak. Okul alışverişi yapacak olan velilerimizi ve Bütün halkımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..