PROF. DR. EMEL ÇALIKOĞLU, TÜRK DERMATOLOJİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji AD. Öğretim üyesi ve Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu, Türk Dermatoloji Derneği Başkanlığına seçildi.

24 Ekim 2018 - 12:31

Türk Dermatoloji Derneğinin 16-20 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen kongresinde rakiplerini geride bırakan Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu, dernek başkanı oldu.

Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Çalıkoğlu; “ Deri ve zührevi hastalıkları uzmanlarını, uzmanların yürüttüğü mesleki çalışmaları bilimsel ve hukuki yönden destekleyen bir derneğiz. Ayrıca deri ve zührevi hastalıklarla mücadele ve bu hastalıkları hakkında toplumu bilinçlendirmek üzere eğitimler ve konferanslar düzenliyoruz. Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi  ve Aksaray’ı bilimsel çalışmaların merkezi haline getirmek için çalışacağım. Türk Dermatoloji Derneği olarak gelecek yıllarda Aksaray’da bilimsel bir çalışmayı planlıyoruz” dedi.

Merkezi Ankara’da bulunan Türk Dermatoloji Derneği 50 kuruluş yılını kutluyor. Türkiye’de görev yapan 2 binden fazla Dermatoloji Uzmanın üyesi olduğu dernek, Deri ve zührevi hastalıklar uzmanlarının mesleki çalışmalarını bilimsel yönden destekleyerek,  Sosyal ve bilimsel alanda deri ve zührevi hastalıklarla mücadele ve bunların topluma zararlarkonusunda eğitimler ve konferanslar ile tanınıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..