TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI 5-8 ARALIK 2019 TARİHİNDE AÇILIYOR

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı “Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi” teması ile 5 – 8 Aralık 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak.

-
19 Kasım 2019 - 13:48

                Türkiye’deki kooperatif ürünlerini yerel ve küresel ticaret ağına dahil etme misyonuyla düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın sloganı “Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme”.

                Katılımın oldukça yüksek olacağı fuar da çeşitli illerden 160 dan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşu ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak.

               Aksaray dan fuara Doğal Kaz ve Kanatlı Hayvan Et Üretimi İçsel Tarım Mekanizasyonu İşletme Kooperatifi katılacak. Kooperatif ile ziyaretçiler birbirinden farklı kaz ırklarını ve özelliklerini öğrenebilecek.

               Türkiye Kooperatifler fuarı ile kazanılan vizyon sayesinde kooperatiflerin üretim kapasitelerinde ve ticaret hacimlerinde artış sağlanması, kooperatiflerin ihracatta da pay sahibi olması amaçlanıyor.

             Bunun için, fuarda sadece kooperatifler değil, kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, perakende sektörünün temsilcileri, önde gelen Elektronik Ticaret Firmaları da yer alıyor.

              Kooperatifler fuar boyunca Türkiye’nin önde gelen e-ticaret temsilcileri ile ikili görüşmeler yaparak ürünlerini modern çağın ticaret ağında pazarlama imkanlarını değerlendirecekler.

             Market temsilcilerinin de hazır bulunacağı fuarda kooperatifler, ürünlerini market raflarına taşıma fırsatı bulacak.

            Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetleri de davet edildi. Alım heyetleri ile yapılacak birebir görüşmeler sayesinde kooperatifler kendilerine yeni ihracat rotaları belirleme ve küresel pazara dahil olma imkanı yakalayacak.

            Fuar boyunca kooperatiflere ihracat süreçleri ve destekleri, dijital gelişmeler e-ticaret ile ilgili konularda eğitimler verilecek.

             İlham verici başarılı kooperatif hikayelerinin ve yurtdışından gelen kooperatiflerinin tecrübelerinin aktarılacağı panel ve eğitimler düzenlenecek.

             Cam, gümüş işleme, keçe sanatı, ebru sanatı ve kaligrafi gibi “kaybolmaya yüz tutmuş” meslekleri devam ettiren kooperatiflerde ürünlerini sergileyecek.

            Fuarda, çocuklarda ve gençlerde kooperatif bilincini geliştirecek etkinliklere de yer veriliyor.

 

             Fuar açılışın da, Türkiye genelinde ortaöğretim çağındaki öğrenciler arasında düzenlenen Resim Yarışmasın da dereceye girenlere para ödülü takdim edilecek, 81 İlde birinci olan resimler fuar boyunca sergilenecek.

            Çocuklar için özel olarak yazılan kooperatifçilik konulu çocuk tiyatrosu fuar süresince sahnelenecek. Çocuklara yönelik atölye çalışmaları ile birlik ve beraberlik içinde başarı kazanmanın öneminin çocuklara aşılanması amaçlanıyor.

            Vatandaşlar fuarı ücretsiz ziyaret edebilecek. 7 milyona yakın ortağı bulunan kooperatifleri yakından tanıyıp ürünlerini satın alabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..