VALİ AYDOĞDU VE EÜAŞ GENEL MÜDÜRÜ ALAGÖZ’DEN AEMOT MOTORA ZİYARET

ALTUNTAŞ GRUP bünyesinde ticari faaliyetlerine devam eden AEMOT Motor firma yetkilisi MÜSİAD Aksaray üyelerimizden Osman Altuntaş'ı iş yerinde ziyaret ettik.

-
20 Temmuz 2020 - 11:25

ALTUNTAŞ GRUP bünyesinde ticari faaliyetlerine devam eden AEMOT Motor firma yetkilisi MÜSİAD Aksaray üyelerimizden Osman Altuntaş'ı iş yerinde ziyaret ettik.

Ziyarete Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu EÜAŞ. Genel Md. Dr. İzzet Alagöz, MÜSİAD Aksaray Başkanı Eyüp Dağdaş, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş ve MÜSİAD Üyeleri katılım sağladı.

AEMOT MOTOR fabrikasında incelemelerde bulunmak üzere MÜSİAD Aksaray'ın daveti ile şehrimize gelen. Türkiye Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’i makamlarında ziyaret ettikten sonra, Vali bey başkanlığında oluşan heyet ile Elektrik Motorlarının üretiminin yapıldığı; AEMOT Motor üretim tesislerini ziyaret ederek, fabrika sahibi Osman ATUNTAŞ’ ve Genel Müdür Sami Akdoğan’dan üretim çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

 

Vali Aydoğdu;

Aksaray için katma değeri oldukça yüksek bir yatırım olan AEMOT Motorun çalışmaları gerçekten takdir edilecek durumda, ülkemizde bu tarz işletmelerin bacasının tütmesi ve üretim yapması ülkemizin dışa bağımlılığını ortadan kaldırmaktadır. Bu durum ise hem Devlet olarak hem de bu ülkenin bir vatandaş olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Yerli ve milli üretim konusu T.C. Devletinin hassasiyetinin en yüksek olduğu konulardan birisidir. Bu yüzden, Devlet olarak üretim konusundaki çalışma ve iş birliği hakkında üzerimize ne düşüyorsa onu yapmaya hazırız dedi.

 

Dr. Alagöz;

Yapmış olduğumuz fabrika gezisi ve incelemelerde AEMOT Motor fabrikanın Avrupa standartlarında üretim yaptığını gördük. Yerli ve milli üretime destek sağlaması adına, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve AEMOT Motor arasında ileriye dönük ülkemiz in ihtiyacı olan yerli ve milli motor üretimi çalışmaları başlayacaktır dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..