-

AKSARAY 100. YIL HATIRA ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Aksaray Valiliği himayelerinde Aksaray Orman Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle mevsimin ilk fidanları toprakla buluşturuldu.

AKSARAY 100. YIL HATIRA ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
26 Ekim 2023 - 16:17
Aksaray Valiliği himayelerinde Aksaray Orman Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle mevsimin ilk fidanları toprakla buluşturuldu.

Akin Yolu üzerinde yapılan törene Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray Başsavcısı Adem Aydemir, Baro Başkanı Ferit Köse, ,Vali Yardımcıları , Belediye Başkan Vekili, Jandarma alay komutanı , Siyasi Parti temsilcileri kurum müdürleri ve doğa severler katıldılar.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu yaptığı konuşmasında , ‘’ Cumhuriyetimizin 100 kuruluş yıldönümünü kutlamak için bir dizi etkinlikler yapacağız bu da onlardan birisi olan Ağaç dikme ile oluşturulan Hatıra ormanı için buradayız.

Aksaray Olarak bütün gençler , çocuklarımız öğrencilerimiz , öğretmenlerimiz rektörümüz başsavcımız tüm kamu kurum temsilcilerimiz tüm sivil toplum temsilcilerimiz kısa tüm Aksaray olarak hepimiz buradayız.


Hepimiz çok mutluyuz çünkü Cumhuriyetimizin 100. Yılına başlıyoruz .

Tabi Ağaç dikimi çok önemli Aksarayımızın her tarafını yeşil ağaçlarla çevirmeyi hedefliyoruz, gençlerimizle birlikte halkımızla birlikte hep birlikte nefes almak için çaba sarfedeceğiz, 100. yıl etkinliklerimiz Pazar gününe kadar devam edecek, Aksaray’ın her tarafını bayraklarla süsleyeceğiz, ben nice yüzyıllar diliyorum buradan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşlarını rahmetle yad ediyorum, şehitlerimizi rahmetle anıyorum kahraman gazilerimize hayırlı sağlıklı ömür diliyorum 
Allah Devletimize milletimize zeval vermesin , özellikle bu günü ağaç diken gençlerimize hediye ediyoruz ‘’ dedi.

Tören Cumhuriyetimizin ilan edildiği yıl onuruna 1923 fidanın toprakla buluşturulmasının ardından çekilen hatıra fotoğrafları çekimiyle son buldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum