-

AKSARAY'DA 17 YIL CEZASI BULUNAN CEZAEVİ FİRARİSİ YAKALANDI

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumundan Firar ettiği tespit edilen ve hakkında “Hırsızlık” suçundan “17 yıl” kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs Aksaray Merkezde saklandığı yerde düzenlenen operasyonla yakalandı.

AKSARAY'DA 17 YIL CEZASI BULUNAN CEZAEVİ FİRARİSİ YAKALANDI
14 Kasım 2022 - 08:52
Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

          Yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda icra edilen faaliyetler kapsamında, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucunda “Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumundan Firar” ettiği tespit edilen ve hakkında “Hırsızlık” suçundan “17 yıl” kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 (bir) şahsın Aksaray Merkez mülki sınırları içerisinde saklandığı yerde düzenlenen operasyon sonucu şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

          Gözaltına alınan şahıs, işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup, tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

          Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum