-

AKSARAY'DA ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ YÜKSELİYOR

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata aktif katılımlarını artırmak adına seçim öncesinde vaat ettiği Engelsiz Yaşam Merkezi projesinde betonarme çalışmaları tamamlanarak çatı kaplama işlemine geçildi.

AKSARAY'DA ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ YÜKSELİYOR
05 Nisan 2023 - 13:12

BAŞKAN DİNÇER; "TESİSİMİZ ENGELLİLERİMİZ İÇİN FIRSAT EŞİTLİĞİ SUNACAK"Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata aktif katılımlarını artırmak adına seçim öncesinde vaat ettiği Engelsiz Yaşam Merkezi projesinde betonarme çalışmaları tamamlanarak çatı kaplama işlemine geçildi.


Aksaray Belediyesi tarafından engelli bireylerin sosyal faaliyetler yapabilmeleri adına ilk olarak Engelli Koordinasyon Merkezi kurulmuştu. Engelli bireylerin bu tür merkezlerin sayısının artırılmasına yönelik talepleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından karşılıksız kalmayarak Engelsiz Yaşam Merkezi’nin projesi için çalışmalar başlatıldı. Aksaray’da ilk olma özelliğine sahip Engelsiz Yaşam Merkezi, engelli vatandaşların ve ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği nitelikte projelendirildi.


Engelsiz Yaşam Merkezi, toplamda 2 bin 500 metrekare alandan 2 kat olarak inşa ediliyor. İçerisinde 8 atölye bulunan tesiste engelli vatandaşların ve ailelerinin kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırıldı. Engelli vatandaşların hoş zaman geçirebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi; yüzme havuzu, derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, sosyal donatı alanlarına yer verildi.

Belediye Başkanı Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin tamamlandığında Aksaray’daki engelli derneklerinin yürüttüğü faaliyetlerin daha kapsamlı olanlarının bu tesiste gerçekleşeceğini bildirdi. Aksaray’da engelli derneklerin Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi çatısı altında toplandığını hatırlatan Başkan Dinçer; “Belediye hizmetlerimizde özel vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşılık verecek çalışmalar yürütmenin gayreti içerisindeyiz. Modern ve kapsamlı tesisimiz, Engelsiz yaşam merkezimiz ile hem engelli bireylerin hem da ailelerin kendilerini geliştirebilecek kapsama sahip olacak.” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum