-

AKSARAY'DA EVDE TEMİZLİK VE BAKIM HİZMETLERİ İLE YILIN İLK 6 AYINDA BİN 141 VATANDAŞ ZİYARET EDİLDİ

Aksaray Belediyesinin engelli, yaşlı veya kronik sağlık sorunu olan vatandaşlar için uyguladığı evde temizlik ve bakım hizmetleri ile yılın ilk 6 ayında Bin 141 vatandaş ziyaret edildi.

AKSARAY'DA EVDE TEMİZLİK VE BAKIM HİZMETLERİ İLE YILIN İLK 6 AYINDA BİN 141 VATANDAŞ ZİYARET EDİLDİ
01 Temmuz 2024 - 13:19

BAŞKAN DİNÇER; ‘’HALKIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ’’Aksaray Belediyesinin engelli, yaşlı veya kronik sağlık sorunu olan vatandaşlar için uyguladığı evde temizlik ve bakım hizmetleri ile yılın ilk 6 ayında Bin 141 vatandaş ziyaret edildi.

Evde temizlik ve bakım hizmetleri kapsamında Belediye ekipleri önceden randevu alınan evlere gidilip camlar siliniyor, mutfak-banyo yıkanıyor, yerler koltuklar temizleniyor, ortalık toparlanıp çöpler atılıyor. Tüm temizlik malzemelerini de belediye görevlileri getiriyor, birkaç saat içinde evi temizliyorlar.

Gönüllere dokunan evde temizlik hizmetinden sosyal izolasyona maruz kalan 65 yaş ve üzeri veya herhangi bir engel durumu bulunan dezavantajlı vatandaşlar hizmetten faydalanabiliyorlar.

Evde Temizlik Hizmeti ihtiyacı olan ve hizmeti alma kriterlerini taşıyan vatandaşlara ücretsiz bu imkânı sağladıklarını belirten Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer başarıyla uygulanan ve vatandaşın büyük takdirini kazanan uygulamayla ilgili şu görüşlere yer verdi. Başkan Dinçer açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; “Belediye, halkı için vardır, halkın ihtiyaçları için vardır. Sosyal Belediyecilik, ihtiyacı olanın yanında olmayı, dost eli uzatmayı gerektirir. Biz bu anlayışla vatandaşlarımızın her anlamda yanında olmaya çaba gösteriyoruz. Temizlik hizmetimizin yanı sıra rahatsızlığından dolayı evinden çıkıp berbere, kuaföre gidemeyen yurttaşlarımıza da kişisel bakım hizmeti veriyoruz. İhtiyacı olan her vatandaşımızın yanındayız” diye konuştu.

Vatandaşlara temizlik hizmeti veren Aksaray Belediyesi ekipleri, temizlik yaptıkları hanelerde vatandaşların kendilerini yalnız hissetmemeleri adına onlarla yakından ilgilenerek, sohbet eşliğinde güzel bir gün geçirmesini sağlıyorlar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum