-

AKSARAY'DA UYUŞTURUCU İMALATI VE TİCARETİ YAPAN 4 ŞÜPHELİ SİLAHLARIYLA BİRLİKTE YAKALANDI

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Uyuşturucu ile mücadeleye aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonda F.G., C.G., M.A. ve T.D. isimli şüpheliler yakalandı.

AKSARAY'DA UYUŞTURUCU İMALATI VE TİCARETİ YAPAN 4 ŞÜPHELİ SİLAHLARIYLA BİRLİKTE YAKALANDI
27 Nisan 2022 - 08:23
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticaretinin önlenmesi yönünde kapsamlı çalışmalarımıza devam edilmektedir.
    
Konu ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda, Merkez ilçe mülki sınırları içerisinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, 20 Nisan 2022 tarihinde F.G., C.G., M.A. ve T.D. isimli şüphelilerin üzerlerinde, araçlarında ve evlerinde yapılan aramalarda; (135) adet uyuşturucu hap, (5) gr. metamfetamin, (1) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı, (2) adet ruhsatsız tabanca, (2) adet av tüfeği ve suçtan elde edildiği değerlendirilen (4300 TL) nakit para ele geçirilmiştir.
Şüpheli şahıslar gözaltına alınmış olup adli makamlara sevk edilmiştir.
   
  Gençlerimizi zehir tacirlerinden kurtarmak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilerek vatandaşlarımızın zehirlenmesine fırsat verilmeyecektir."
denildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum