-

AKSARAY'DA UYUŞTURUCU TACİRİ 4 KİŞİ YAKALANDI

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Merkez İlçe mülki sınırları içerisinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti yaptığı tespit edilen M.A., M.C., İ.K. ve F.N.A. isimli şahıslar düzenlenen operasyonla yakalandı.

AKSARAY'DA UYUŞTURUCU TACİRİ 4 KİŞİ YAKALANDI
05 Eylül 2023 - 10:19
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde uyuşturucu madde kullanan, bulunduran veya imal ve ticaretini yapan şahıs/şahısların yakalanarak adli mercilere teslim edilmesine yönelik kapsamlı çalışmalarımıza aralıksız devam edilmektedir.

          Bu kapsamda; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Merkez İlçe mülki sınırları içerisinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti yaptığı tespit edilen M.A., M.C., İ.K. ve F.N.A. isimli şahıslar düzenlenen operasyonla yakalanmış olup, şüpheli şahısların üzerinde, ikametlerinde ve kullandıkları araçta yapılan aramalarda;

          (1335) gram sentetik cannabinoid bonzai,
          (2) gram metamfetamin,

          (5170) TL uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen para
          (1) adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirilmiş olup, şüpheli şahıslar gözaltına alınmıştır.
         
          Şüpheli şahıslar, işlemlerinin tamamlanmasını müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup, M.A., M.C. ve F.N.A. isimli şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

          Vatandaşlarımızı zehirlemek isteyen zehir tacirlerine karşı titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız devam edilecektir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum