-

AKSARAY'A 100 KİŞİ ÇALIŞACAK FABRİKA

OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Şeref Ataklı Başkanlığında yapıldı. Toplantıda 5 ayrı yatırımcıya 107 kişinin daha istihdam edileceği 50.000 m2 yer tahsisi yapıldı

AKSARAY'A 100 KİŞİ ÇALIŞACAK FABRİKA
22 Eylül 2014 - 11:10
OSB Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıya Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ile OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar katıldı.

Toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı, çeşitli sektörlerden 5 ayrı yatırımcıya yer taleplerine göre mevcut OSB’den 50.000 m2 yer tahsis yaptıklarını söyledi.

Vali Ataklı, üretim yapan fabrika sayısı ve çalışan sayısı her geçen gün artan Aksaray Organize Sanayi Bölgesinin sağlık, itfaiye ve sosyal tesis ihtiyaçları ile ilgili yönetim kurulu olarak değerlendirmelerde bulunarak önemli kararlar aldıklarını belirtti.

Vali Ataklı açıklamasında: ‘’OSB bölgemizin ihtiyaçları arasında görülen Sağlık Ocağı ihtiyacını karşılama amacıyla mevcut bir yerimiz vardı. Burada Sağlık Ocağı yapımına karar verdik. Bunun en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Yine OSB’nin ihtiyacı olan itfaiye binası ve itfaiye araçlarının temini konusu görüştük. İtfaiye binamızın ihalesi önümüzdeki ayın ilk haftasına gerçekleştirilecek. Bir tanesi küçük ve bir tanesi büyük olmak üzere son model donanımlı iki itfaiye aracı temin edeceğiz.’ dedi.

Aksaray OSB’nin artan yatırım talepleri, çalışan sayısı ve üretime geçen fabrikaları ile gelişmeye devam ettiğini vurgulayan Vali Ataklı, bölgede sosyal tesis eksikliği konusunda da çalışmalara başladıklarını söyledi.  OSB’de çalışanlar ve bölgeye gelen insanların sosyal ihtiyaçlarını karşılama bakımından lokanta, kafe,  dinlenme yerleri yapımı için yerlerin belirlendiğini ifade eden Vali Ataklı, ‘’Bu konuda gerekli olan binaları da yapma kararı aldık. Bunları en kısa zamanda gerçekleştireceğiz’ dedi.

Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı’da yaptığı açıklamasında çok verimli geçen toplantı sonunda önemli kararlar aldıklarını söyledi.

Yapılan tahsislerle yeni istihdam alanları oluştuğunu belirten Yazgı, bölgenin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında da aldıkları kararlar doğrultusunda çalışmaların hızla başlayacağını belirtti.

Yavuz Sultan Selim Mahallesinden OSB’ye ulaşımın sağlandığı yolda belediye, OSB ve Özel İdare işbirliğinde bir çalışma yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 6 km’lik çift yolun  bir tarafının sıcak asfalt olduğunu diğer tarafından sıcak asfaltının yapılarak ulaşımın daha rahat sağlanacağını söyledi.

Ticaret Sanayi Odası Başkanı OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Koçaş ise Aksaraylıları OSB’de yatırım yapmaya davet ederek; ‘Aksaray OSB’ye çok ciddi yatırım talepleri var. Aksaraylı hemşerilerimize sesleniyoruz. Geç olmadan yatırım yapsınlar. Bu yatırımlardan zarar etmeyeceklerine ben TSO Başkanı olarak kefil oluyorum.’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum