-

BAKAN MURAT KURUM AKSARAY'DA TOPLAM 500 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ 24 PROJENİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Yüz Yüze Gönül Gönüle programı dolayısı ile geldiği Aksaray’da toplam 500 Milyon TL değerindeki 24 eserin açılışını gerçekleştirdi. Toplu açılış töreninde sürdürülebilir sıfır atık projesi kapsamında Aksaray Belediyesi tarafından hayata geçirilen Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ve I. Sınıf Atık Getirme Merkezi de devreye alındı.

BAKAN MURAT KURUM AKSARAY'DA TOPLAM 500 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ 24 PROJENİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
09 Eylül 2022 - 14:08

BAKAN MURAT KURUM VE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VEDAT DEMİRÖZ TOPLAM 500 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ 24 PROJENİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BAKAN MURAT KURUM, “BELEDİYE BAŞKANIMIZ İLE BİRLİKTE AKSARAY’I CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VEDAT DEMİRÖZ “AKSARAY BELEDİYESİ SIFIR ATIK PROJESİNİ EN İYİ YÜRÜTEN BELEDİYELER ARASINDA”


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Yüz Yüze Gönül Gönüle programı dolayısı ile geldiği Aksaray’da toplam 500 Milyon TL değerindeki 24 eserin açılışını gerçekleştirdi. Toplu açılış töreninde sürdürülebilir sıfır atık projesi kapsamında Aksaray Belediyesi tarafından hayata geçirilen Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ve I. Sınıf Atık Getirme Merkezi de devreye alındı.

Aksaray 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleşen toplu açılış törenine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Konya Milletvekilleri Hacı Ahmet Özdemir, Gülay Samancı ve Selman Özboyacı, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, MKYK Üyeleri Ayhan Salman, Burhan Sakallı, Cem Şahin, Halise Çiftci, Haluk İpek, Menderes Tevfik Türel, Türk İslam Karakoç, İl Koordinatörü Mehmet Uğur Gökgöz, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy,  TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, Mekansal Planlama Genel Müdürü Y.Erdal Kayapınar, ÇED Genel Müdürü Mehrali Ecer, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyyüp Karahan, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü H.Abdullah Uçan, Gedaş Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı, Yerel Yönetimler Genel Müdürü Emrullah Töremen, İlbank Konya Bölge Müdürü Murat Karaçam, Mereoroloji 8. Bölge Müdürü Barış Özgün, Tapu ve Kadastro Konya Bölge Müdürü Ömer Ay, Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Özcan ve Bakan Danışmanı M.Buğra Elkıran katıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz beraberindeki milletvekilleri ve bürokratlar ile birlikte Belediye Başkanları ve parti üyeleri ile biraraya geldi. Ak Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yüz Yüze Gönül Gönüle projesi kapsamında yapılan toplantıda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.


‘’Yüz Yüze Gönül Gönüle Aksaray" programı dolayısı ile Belediye Başkanları ile bir araya gelen Kurum, bu gibi programları çok önemsediğini, şehrin tüm noktalarına ulaşacaklarını, işçisiyle, emeklisiyle, öğrencisiyle, turizmcisiyle ve tüm sektörlerin temsilcileriyle bir araya geldiklerini söyledi.

AK Parti olarak 20 yıldır her şehirde vatandaşların gönlüne girmek suretiyle hizmetler yaptıklarını aktaran Kurum, şöyle konuştu:

"İnşallah 4 gün sonra tüm Türkiye'ye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan büyük bir müjde verecek. Bu müjde çerçevesinde yeni sosyal konutlarımızı 81 ilimizde ve ilçelerimizde vatandaşlarımıza kazandırıyor olacağız. Gençlerimiz, emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, asgari ücretli vatandaşlarımız aldıkları maaşla ev alabilecekler. Gençlerimiz okullarını bitirdiklerinde, hayata atılacakları an yine bu sosyal konut projesinden faydalanabilecekler. Hem sosyal konut hem de altyapılı arsa vereceğiz inşallah. Vatandaşlarımız, altyapısını ve imar planını hazırladığımız bu arsalarda kendi evlerini yapabilecekler."

"Bunun örneğini dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz"

Kurum, Türkiye'de milyonlarca konutu vatandaşlarına müjdeleyen bir duruşun ve iktidarın olduğunu ifade etti.

Bu kapsamda da Türkiye'de bugüne kadar 1 milyon 170 bin konut yapan bir iradenin bulunduğunu anlatan Kurum, "Bu çok önemli bir iradedir. Bunun örneğini dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. 20 yılda geleceksiniz vatandaşınıza, asgari ücret alana, alt gelir grubuna sosyal konut üreteceksiniz." dedi.

Kurum, bir tarafta da milletin namına tek bir hayırlı işe imza atmayanların bulunduğunu bildirdi.
Sürekli bahanelerin arkasına sığınan bir muhalefetin olduğunu belirten Kurum, şunları kaydetti:
"Biz bakıyoruz ki bu anlayış hiçbir yere bugüne kadar gitmedi. Allah'ın izniyle de bundan sonra gitmeyecektir. Bir taraf da bu anlayış varken diğer taraftan da her afette milletin yardımına koşan bir irade var. O irade bugün nasıl Aksaray'da milletinin yanındaysa, o günde afet alanlarında vatandaşın ve milletimizin acılarına ortak olmak, acıları dindirmek için sahada bir fiil çalışmak için var. Bu çerçevede Elazığ ve Malatya'da çok güzel işler yaptık. Yine güzel İzmir'imize 5 bin 500 konut kazandırdık. Şehre değer ve kimlik katacak bir projeyi tamamladık."

"Milletimizin yararına, geleceği adına hiçbir vaatte bulunamıyorlar"

Kurum, hiçbir zaman milleti ve vatandaşı yalnız bırakmadıklarını, bu anlayışla çalışmaya da devam edeceklerini söyledi.

Altı muhalefet partisinin ara ara toplantı yaptığını, bu toplantılarda kulaktan kulağa konuştuklarını aktaran Kurum, şöyle devam etti:
"Baştaki söyleyen 'Ahmet' dediğinde sonundaki 'Mehmet' olarak anlıyor. Kulaktan kulağa sessiz konuştukları için kendileri de ne konuştuklarını bilmiyorlar. Bu kapsamda da ne bir söylemleri var ne adayları belli ne millete vaatleri belli. Maalesef bu anlayışla 6'lı masa, her hafta toplanıyorlar, kahvaltı yapıyorlar, öğleden sonra çay toplantıları yapıyorlar, bu toplantılar sonrasında da bir A4 kağıdına yazıları doldurmak suretiyle bildiri yayınlıyorlar. Milletimizin yararına, geleceği adına hiçbir vaatte bulunamıyorlar.
Aslında bulunmak gibi aslında bir dertleri de yok. Burada davul birinin elinde, tokmak başka birinin elinde maalesef. Bu anlayışla çalışmaya çalışıyorlar. Sürekli bir tehdit diliyle konuşuyorlar. Vatandaşı, milletimizi, yüklenicileri ve bürokratları tehdit ediyorlar. Onlar tehdit ededursunlar biz aziz milletimizle yüz yüze gönül gönüle hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. İnşallah 2023'de de Cumhur İttifakımızı rekor bir oyla desteklemek suretiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yeni yüzyılın, inşallah, başkanı yapacağız’’ Dedi.

Belediye Başkanları ile yapılan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ise yaptığı açıklamada Bakan Murat Kurum’a Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’e ve bakanlık bürokratlarına projelere verdikleri destekler için teşekkür etti. Başkan Dinçer, Aksaray’a büyük projeler kazandırılması noktasında Bakan Murat Kurum’un çok büyük desteğini gördüklerinin belirtti.


Bakan Murat Kurum ve beraberindeki heyet Belediye Başkanları ile yapılan istişare toplantısının ardından Hamidiye Mahallesinde sürdürülen Kentsel dönüşüm proje alanını gezdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in projelerini desteklediklerini ve Aksaray’ı cazibe noktası haline getirmek istediklerini belirtti. Şehrin en kapsamlı kentsel dönüşüm projesini hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i tebrik eden heyet çarşı merkezinde bulunan esnafları ziyaret etti.

Esnaf ziyaretinin ardından Hamidiye Mahallesinde devam eden kentsel dönüşüm projelerini inceleyen Bakan Murat Kurum ve beraberindeki heyete Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bilgi verdi. Yıkım çalışmalarının devam ettiği alanda birtakım incelemelerde bulunan Bakan Murat kurum, kentsel dönüşümle yeni yapılacak binaların modern konforlu ve uzun ömürlü olacağını belirtti. Seçim öncesinde Aksaray’a yaptığı ziyarette Hamidiye Mahallesinde incelemeler yapan Murat Kurum yıkım işlemlerinde gelinen son nokta hakkında da bilgiler aldılar.

Hamidiye Mahallesinde yürütülen Kentsel Dönüşüm Projelerini yerinde inceleyen Murat Kurum ve beraberindeki heyet şehir genelindeki birçok projenin toplu açılışını gerçekleştirmek üzere kent meydanına geçti. Toplu açılış töreninde Aksaray Belediyesinin şehre kazandırdığı Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ve I. Sınıf Atık Getirme Merkezinin de açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlı ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde yapılan çalışmalar hakkında açıklamalar yapan Bakan Murat Kurum şu açıklamalarda bulundu; ‘’Bugün Aksaray’ımızda toplam yatırım değeri 500 milyon lira olan 24 eserimizi vatandaşlarımıza sunuyor olacağız. Eserlerimiz; Eskil'de, Gülağaç'ta, Ihlara'da, Akören'de, Sağlık'ta, Demirci'de, Sarıyahşi'de, Bağlıkaya'da, Helvadere'de, Ortaköy'de, Gülpınar'da sadece merkezde değil, tüm ilçelerinde olacak. 24 eserimizin içinde sosyal konutlarımız, millet bahçelerimiz, belediyelerimizin, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek altyapı ve üst yapı çalışmalarımız bulunuyor.’’ diye konuştu.

"Bu yıl flamingolarımızı el birliğiyle büyüttük"

Tuz Gölü’nün bir cazibe merkezi haline geleceğini vurgulayan Bakan Murat Kurum, ‘’Tuz Gölü, burada bir cazibe merkezi haline getirecek, gerek karşılama merkezlerimizle, gerek bisiklet ve yürüyüş yollarıyla bu alanı da en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Tuz Gölü’ndeki tabiata sahip çıkıyoruz. Bu bölgede flamingolarımız var. Flamingolarımızı bu sene el birliğiyle koruduk, büyüttük ve artık göç yollarına hazır hale getirdik. Hem doğal alanlarımızı hem de tarihi alanlarımızı korumaya gayret gösteriyoruz.’’ dedi.

"455 millet bahçemizin, 137’sini hizmete sunduk"

Bugüne kadar yapılan eserlere yenilerini eklemenin gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Bakan Kurum, ‘’Tüm Türkiye'de ortaya koymuş olduğumuz millet bahçeleri projemiz var. Şuan da 455 tane millet bahçemiz oldu. 455 millet bahçemizin 137'sini hizmete sunduk. TOKİ Başkanlığımızla, bakanlığımızla, İller Bankamızla millet bahçelerimizin sayısını arttırıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.
Bu kapsamda Aksaray’a yapılan önemli yatırımları anlatan Bakan Kurum sözlerine şöyle devam etti:
‘’Aksaray’da toplam yatırım değeri 120 milyar lira olan 350 bin konutumuzun fiilen inşası devam etmektedir. Emin olun, 81 ilimize hizmetimiz var. Artık hemen her ilçemizde de bir sosyal konut projemizi, bir kentsel dönüşüm projemizi görebilirsiniz. Bu kapsamda da Aksaray'da çok önemli adımlar attık. Vekillerimiz, teşkilatımızla birlikte istişareler yapıyoruz. Bu istişareler çerçevesinde milletimizin sorunlarını bir bir çözmeye gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar Aksaray merkezde Akçakent köyü ve Hürriyet mahallesinde bulunan yaklaşık 260 metrekarelik metruk yapı vardı. Hızlıca burada vatandaşlarımızı sağlam, güvenli konutları yapmak suretiyle taşıdık. Bu alandaki metruk yapıların yıkımını yapmak suretiyle de bu bölgeyi şehrimize kazandırmış olduk.’’

"Aksaray’ı cazibe merkezine getirecek çalışmalar yapıyoruz"

Bakan Kurum, 81 ilde çevre planlaması yapılara tarihi eserlerin gün yüzüne çıktığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:
‘’Aksaray’da çok önemsediğimiz bir konum Hamidiye Mahallemiz var. Burada Aksaray'ın, bölgenin cazibe merkezi haline getirilecek çalışmalar yapıyoruz. Bunun örneğini Türkiye'nin değişik illerinde de yapıyoruz. Bursa'da Ulu Cami etrafını boşalttık ve oradaki tarihi gün yüzüne çıkarıyoruz. Konya Mevlana Meydanı'nın karşısında, Altın Çarşı ve Mevlana Çarşısı'nı aslına uygun ıslahını gerçekleştiriyoruz. Bitlis'te türkülere konu olmuş, beş minarelerimizi, hanlarımızı, hamamlarımızı gün yüzüne çıkaracağımız çok önemli bir çalışmayı Bitlis'imize kazandırıyoruz. Zonguldak Meydanı'nı düzenliyoruz. Erzurum Ulu Cami etrafında çok önemli düzenlemeler yapıyoruz. Sinop’ta sahil düzenlemesini yapıyoruz. Rize'de çarşı mahallesi, Rize'nin göbeğinde gerçekten sıkıntılı, problemli alanlarda dönüşüm yapıyoruz. Bu çerçevede şehre kimlik kazandıracak, kültür varlıklarımızı koruyacak adımlar atıyoruz. 81 ilimizde çalışmalarımız var.’’
Aksaray Hamidiye Mahallesi’nin de bu örneklerden birisi olduğunu söyleyen Kurum,’’ Yaklaşık 600 bağımsız bölümü içeren, 22 bin metrekarelik alanda ofislerimiz, konutlarımız, ticari bütçelerimizle birlikte Aksaray'ımıza, Hasan Dağı'nın memleketine, Somuncu Baba'nın memleketine yakışacak bir dönüşümü vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde yürütüyor olacağız. Onları bu sürede hiçbir şekilde mağdur etmedik. Ve inşallah işin bitimine kadar da onlarla gönül gönüle bu süreci yürütüyor olacağız.’’ diye konuştu. 
Bakan Murat Kurum, çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ve vatandaşlara hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayarak, “TOKİ Başkanlığımız eliyle Aksaray’ımıza bugüne kadar 2 milyar liralık 5 bin 172 sosyal konut ürettik. Bugün 20 bin vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren bu sosyal konutlarımızı teslim ettik.’’

"Sayın Cumhurbaşkanımız 4 gün sonra çok büyük bir müjde verecek"

13 Eylül’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin en büyük sosyal konut projesini açıklayacağını hatırlatan Bakan Murat Kurum, konuya ilişkin şunları söyledi:
 “İnşallah 4 gün sonra Sayın Cumhurbaşkanımız çok büyük bir müjde verecek. Ve bu müjde çerçevesinde de yeni sosyal konutlarımızı 81 ilimizde, ilçelerimizde vatandaşlarımıza kazandırıyor olacağız. Gençlerimiz olacak, emekli vatandaşlarımız olacak,  şehit yakınları ve gazi ailelerimiz olacak, yine kıymetli vatandaşlarımız burada asgari ücretli vatandaşlarımız aldıkları maaşla ev alabilecekler. Bu kapsamda Aksaray’ımıza da çok önemli müjdemiz var. İnşallah 13 Eylül’ü bekleyin.  Hem sosyal konut projemiz hem de alt yapılı arsa vereceğiz. Alt yapılı arsayla birlikte vatandaşlarımız bizim alt yapısını hazırladığımız, imar planını hazırladığımız bu arsalarla kendi evlerini yapabilecekler.”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle de bitirmiş olduğumuz projenin açılışını gerçekleştireceğiz”

“Aksaray’ımız sanayi şehri oluyor” diyen Bakan Murat Kurum, sözlerine şöyle devam etti:
“Nüfusunun sürekli artıyor ve artmaya da devam ediyor.  Biz de Aksaray’ın ekonomisi, istihdamı üretimi güçlensin diye sanayi sitesi yatırımlarını yapmaya devam ediyoruz. Yaklaşık 1600 sanayi sitemizi Aksaray’ımıza işçimize, esnafımıza kazandırdık. Ve inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle de bitirmiş olduğumuz projenin açılışını gerçekleştireceğiz. Yine ilave sanayi projesinden ekler var. Bu 13 Eylül’de açıklayacağımız projenin kapsamında Aksaray’ımıza da yeni sanayi sitesini kazandıracağız. Ve hem bölgeye hem de şehrimize hizmet etmiş bir proje olacak olacaktır.’’

“Sosyal konut projesinde 25 bin sosyal donatı olacak”

Bakan Kurum, sosyal konut projesinin kapsamının çok geniş olduğunu ifade ederek, ‘’Bu sosyal konutların içinde; 25 bin tane sosyal donatı olacak, okullarını, camilerini, spor salonlarını, stadyumlarını yapacağız. Ve bir taraftan da o medeniyetinin tarif ettiği şehirleşme örneğini illerimizde uygulayacağız.” diye konuştu.

“Güzel İzmir’imize şehrin merkezinde Bayraklı ’da tam 5 bin 500 konut kazandırdık”

Bakan Kurum,  doğal afetlerde milletin her daim yanında olduklarının altını çizerek şunları söyledi:
“Ve o irade işte bugün nasıl Aksaray’da milletinin yanındaysa o günde afette, afet alanlarında vatandaşımızın, milletimizin acılarına ortak olmak ve o acıları dindirmek için de bilfiil sahada çalışıyor. Ve hamdolsun bu çerçeve de Elazığ, Malatya’da çok önemli bir iş yaptık. 37 bağımsız bölümü 2 şehrimize 2 yıllık süreçte kazandırdık. Ve tarihinde görülmemiş bir dönüşümü yapmış olduk.  Bugün 9 Eylül İzmir’imizin kurtuluşunun 100. yıl dönümü. Ve yine bu çerçeve de İzmir’de bir deprem yaşamıştık.  Güzel İzmir’imize şehrin merkezinde Bayraklı ’da tam 5 bin 500 konut kazandırdık. Şehre değer katacak, şehre kimlik katacak bir projeyi tamamladık. Seller oldu, yangınlar oldu yine biz Antalya’mızda, Muğla’mızdaydık. Yine ekiplerimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm ilçelerimize ulaştık.”

 “Bugüne kadar 1.6 milyar lira değerinde birçok eserimizin açılışını yaptık”

Bakan Murat Kurum, Aksaray’a bu güne kadar 1.6 milyar lira değerinde eser kazandırdıklarını anımsatarak şu ifadeleri kullandı:
“Sahada 632 sosyal konutumuz, ticaret merkezlerimiz, camilerimiz var. Yine 50 bin ve 100 bin sosyal konut kapsamında 1626 tane sosyal konutumuzu üretiyoruz. İnşallah bu yeni sanayi sitelerini de eklemek suretiyle bir taraftan sanayisiyle büyüyen diğer taraftan da altyapısıyla güçlenen bir Aksaray’ı hayal ediyoruz. Bu Aksaray, bölgede cazibe merkezi olacak bir şehrimiz olacaktır. Yine bu kapsamda yapmış olduğumuz şehrimizi güzelleştirmek adına tam 1 milyon metrekare büyüklüğünde 8 tane millet bahçesi projemiz var. Ve gerek Aksaray belediyemiz gerekse ilçe belediyelerimizle birlikte bu projelerimizi yapıyoruz. Merkezde yer alan Recep Tayyip Erdoğan Selçuklu Parkı ve Fatih Millet Bahçesini aziz milletimizin hizmetine sunduk. Ve bugün de Eskil ve Ortaköy millet bahçelerini yine aziz hemşerilerimizin hizmetine sunmak suretiyle açılışını gerçekleştireceğiz. Merkezdeki Kalanlar Millet Bahçemizin de yapımında son aşamaya geldik. İnşallah en yakın zamanda bu bahçemizi de açacağız. Yeşilova ve Sultanhanı millet bahçelerimizde de artık projeler tamamlandı. İnşallah belediyelerimizle birlikte bu projeleri de en kısa zamanda milletimizin hizmetine sunacağız. Tabii bir taraftan üst yapı yaparken bir taraftan da İller Bankamızla, belediyelerimizle birlikte alt yapı projeleri yapıyoruz ve bu kapsamda bugüne kadar 1.6 milyar lira değerinde birçok eserimizin açılışını yaptık ve Taptuk Emre Türbesi ve Camiinin de yapımına yine belediyelerimizle birlikte devam ediyoruz. Toplam yatırım değeri 284 milyon lira olan yine 15 projemiz de sahada devam bilfiil etmektedir.”

Yatırımlara kararlılıkla devam edeceklerinin de altını çizen Bakan Kurum, Aksaray’ı; bölgenin cazibe haline getireceklerini; istihdamıyla, üretimiyle gençlerine, çocuklarına, geleceğine umutla bakacağı bir şehri hep birlikte inşa edeceklerini vurguladı.
Aksaray İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in dualarının ardında toplu açılış töreni gerçekleşti. Aksaray Kent Meydanında yapılan kurdela töreninden sonra Aksaray Bilim Merkezine geçen Bakan Kurum ve beraberindeki heyet gençlerle buluştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum