-

BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR

Ay: ''Tüm zorluklara rağmen önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim''

BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR
23 Temmuz 2021 - 20:58
Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır. Günümüzde ise artık basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.
 
         Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Aksaray’ımızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. 
 
         Görev yaparken bazı zorlukların aşılmasında ilgili kurum ve kuruluşlara görev düşmektedir Halkın Haber alma özgürlüğüne herkesin saygı duyması gerekmektedir. Haber oluşturmak büyük bir çabanın sonucudur Hadiselere bin bir zahmetle  ulaşarak olay anını görüntülemekte olan gazeteci ve medya çalışanlarının korunması mecburiyet arz etmektedir. Geçmişte yaşanılan hadiseler bunu net bir şekilde ortaya koymuştur.
 

Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.
 
     Abdulkadir Ay
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Aksaray  İl Temsilcisi

YORUMLAR

  • 0 Yorum