-

CHP'NİN ARAŞTIRMA HASTANESİ İDDİALARINI YETKİLİLER MUTLAKA İNCELEMELİ!!!

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde CHP Aksaray il teşkilatı tarafından tespit edilerek kamuoyuna açıklanan olumsuzlukların kimler tarafından tespit edildiğine bakılmaksızın ilgili ve yetkililer tarafından mutlaka zaman geçirilmeden araştırılıp gerçeklik durumuna göre belirtilen eksikliklerin giderilmesiyle mağduriyetlerin çözülmesi bekleniyor.

 CHP'NİN ARAŞTIRMA HASTANESİ İDDİALARINI YETKİLİLER MUTLAKA İNCELEMELİ!!!
27 Ocak 2022 - 08:59
  Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray il başkanı Ali Abbas Ertürk ve parti yönetim kurulu üyelerinden oluşan ekip tarafından  gelen şikayetler üzerine kurumda yapılan araştırmadan sonra hastane önünde şikayetçilerinde katılımıyla ve onlarında şikayetlerini dile getirmelerinden sonra yazılı hale getirilerek medya organlarına ortak WhatsApp gurubu üstünden yapılan yazılı açıklamada eksikler dile getirildi.

İL BAŞKANI ALİ ABBAS ERTÜRK”“HASTANEDE NE İLAÇ NE DE SERUM KALDI”MAĞDURİYET BÜYÜYOR”

   Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan ilaç ve serum sıkıntısı olduğunu iddia eden CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk İnceleme sonrası mağdur oldukları iddiasında bulunan vatandaşlarla birlikte yaptığı açıklamada “Aksaray’da serum ve ilaç sıkıntısı var ve bu durum vatandaşlarımızı ciddi şekilde mağdur etmektedir.!!!
    CHP olarak bu konunun uzmanları, sağlıkçılar, eczacılar bir yıldır bağırıyor ‘ilaç sıkıntısı ve kıtlık yaşanacak! diye.


    Maalesef yetkili konumda olan bakan, müsteşar, il müdürü, başhekim ve sağlık konusunda yönetici olanların tamamı, bir yıldır bu soruna kulak tıkamış durumda.
“Hastanede Serum Yok” Tedavi için hastaneye gelen ve ilaç sıkıntısı nedeniyle yaşadıkları zorluklar konusunda bilgiler veren vatandaş İbrahim Amaç serum ve ilaç olmadığını belirterek  “20 milimlik, 50 milimlik, 100 milimlik serumları bulamıyoruz.

    Kan iğnesini bulamıyoruz, gerekli ağrı kesicileri bulamıyoruz.

    Birçok iğneyi dışarıdan almamız için gönderiyor arkadaşlar, ama bir eczanede de aynı ilaçlar yok.
   Hatta bugünkü yaşadığım rezillik daha da kötü. ‘Bunları alın gelin’ dediler.
   Asla eczanede satılmayan serummuş.

    İhale ile devlet hastanesine satılan ve hastanede kullanılması gereken serumlarmış.

    Ama beni yağmurda Aksaray’daki dört eczaneyi de gezdirerek bu serumları arattılar.
   En son çözümü 200 milim serumun yarısını boşaltıyorlar, yarısını 100 milim olarak kullanıyorlar bu da milli bir israf.
   İlaç sıkıntısını bir yıldır yaşıyorum burada yardımcı olan arkadaşlar var, reçeteyi atıyoruz herhangi bir eczaneden buluyor. Ben giderek alıyorum ilaçları” ifadelerini kullandı.
   AEAH’ta tedavi görmesi için hastaneye getirdiği, kronik hastalığı bulunan çocuğuna ilaç bulamayan Baba Yunus Emre Çakında yaşananlara isyan etti.

   Çocuğunun ateşli bir hastalık geçirdiğini ve doktor tarafından serum takılmak üzere yönlendirildiğini söyleyen Çakın “Yüksek ateş, gribal şikayet dolayısıyla hastaneye getirdiğimde doktor ‘kan alma bölümüne gidin siz, serum takılacak’ dedi.
   Ancak gözlem odasına gittiğimizde oradaki hemşire devletin bir aydır serum göndermediğini ve sadece ateş düşürücü vererek hastaları evlerine gönderdiklerini söyledi.
   Ben de devlet nasıl serum gönderemiyor, bu çocuklar ne olacak’ dedim.

    Bir şekilde ateşi düştü. ‘İlerleyen saatlerde nöbetleri tetiklese; bu çocuğun hali ne olacak’ dememe rağmen kimse umursamadı. Çocuğuma hiçbir şekilde serum dahi takılmadı, çocuğumu tekrardan hastaneye getirdim” şeklinde konuştu.
   “800’e Yakın İlaç Kaleminde Sıkıntı Var”
    Vatandaşların sorunlarını duyurmak için yanlarında olduklarını ifade eden CHP İl Başkanı Ertürk ilaç sıkıntısıyla ilgili eczacılarla da bire bir yaptıkları görüşmeler neticesinde 800’e yakın ilacın temininde sorunlar yaşandığını söyledi.

    Ertürk “Eczacı birçok arkadaşımı aradım 800’e yakın ilaç kaleminde sıkıntı olduğunu bizlere söylediler.
   Burada sağlık çalışanlarımız özverili bir şekilde kendini parçalayarak hizmet vermek istiyor ama serum yoksa, ilaç yoksa o fedakar çalışanlarımızın da maalesef yapabileceği bir şey kalmıyor.

    Bu sıkıntının bir an önce çözülmesini istiyoruz.
    Bir vatandaşımızın bu sıkıntıdan dolayı Allah korusun başına bir felaket gelirse bun vebalin altından hiç kimse kalkamaz. Hastanelerdeki sıkıntıları biliyoruz, araç gereç eksikliğinden ameliyat yapılmadığını biliyoruz.

    Sürekli hastalarımızın başka illere sevk edilmek zorunda kaldığını biliyoruz.
   Bir kez daha altını çizerek ‘bu hastanede yaşanan sıkıntıları çözün’ diye yetkililere sesleniyoruz” şeklinde konuştu..

    Bu iddialar üzerine konu hakkındaki görüşlerini sorduğumuz vatandaşlar dile getirilenin siyasi kimliğine bakılmaksızın ilimizin ilgili atanmış ve seçilmişleri tarafından mutlaka iddiaların zaman geçirilmeden incelemeleri.

   Belirtilen sıkıntıların mahallinde çözülmesi mümkün olanının zaman geçirilmeden giderilmesi, Ankara veya başka yerlerden getirtilmesi gerekenlerin ize ivedilikle ilgilileri bildirilmesini,  açıklamada dile getirilen iddialar yanlış ise ilgili ve yetkililerin bunları da kamuoyuna kanıtlarıyla paylaşması gerektiğini belirttiler.

  (Haber Ali Genç, Fotoğraflar CHP Basın)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum