-

ÇOCUK ÖLDÜRME SUÇUNDAN 16 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS AKSARAY'DA YAKALANDI

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT Dedektifleri ve komando unsurlarının da desteğiyle Ağaçören İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen yol emniyet ve kontrol faaliyeti esnasında “Çocuğu Kasten Öldürmek” suçundan arandığı ve hakkında “16 yıl 8 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen Z.A. isimli şahıs yakalandı.

ÇOCUK ÖLDÜRME SUÇUNDAN 16 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS AKSARAY'DA YAKALANDI
27 Şubat 2023 - 09:16
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

          Yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla Ortaköy Cumhuriyet Savcılığının talimatları doğrultusunda icra edilen faaliyetler kapsamında, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT Dedektifleri ve komando unsurlarının da desteğiyle Ağaçören İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen yol emniyet ve kontrol faaliyeti esnasında “Çocuğu Kasten Öldürmek” suçundan arandığı ve hakkında “16 yıl 8 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen Z.A. isimli şahıs yakalanarak işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup, tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.
         
          Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir.
" denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum