-

DESTEK GECESİNDE 68 AKSARAY BELEDİYESPOR'A DESTEK YAĞDI

TFF 3.lig 1.grupta Aksaray’ı başarı ile temsil eden 68 Aksaray Belediyespor için destek gecesi düzenlendi.

DESTEK GECESİNDE 68 AKSARAY BELEDİYESPOR'A DESTEK YAĞDI
11 Aralık 2019 - 13:58
Destek gecesinde Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç,  kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşlarla birlikte STK yöneticileri, iş insanları, sporseverler ve 68 Aksaray Belediyespor yöneticileri bir araya geldi.

Vali Ali Mantı ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Bu gecede hepimiz ev sahibiyiz” vurgusuyla desteklerin önemine değindiler.

 

Aksaray Belediyespor Kulüp Başkanı Cem Çorakçı, açılış konuşmasında Aksaray Belediyespor’un 3. lige takımları arasında örnek bir takım olduğunu söyleyerek “Öncelikle şehrimizde futbolu seven bir Valimiz ve Belediye Başkanımızın olması nedeni ile oldukça şanlıyız.  Huzurlarınızda takımımıza her zaman destek olan Valimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir gecede birlikte olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Çünkü sezon başında borçsuz aldığımız takımı, borçsuz bırakmak için yönetim kurulumuz ile yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Tek temennimiz sportif başarı kadar ekonomik anlamda da borçsuz ve örnek bir takım olmak. Şehrimiz takımı benimsedi.  Futbol kültürü olan bir şehir olmamız bizleri ayrı mutlu ediyor. İnanıyorum ki Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bu gece bizim düzenlediğimiz siyah beyaz sevdamız için gereken desteği alacağımıza inanıyorum. Bu şehirde büyüdüm. 10 yaşında stadyumlarda babamla futbol heyecanı yaşadım. 20 yıllık profesyonel futbolculuk kariyerimden sonra şehrimin takımına başkan olarak hizmet ediyorum. Bu hizmetimize siz iş adamlarımız ve büyük taraftarımızın desteği çok önemli. Onun için takımıza destek olan olmaya devam bütün iş adamlarımıza ve takımlarını sahiplenen içerde dışarda yalnız bırakmayan 68 Gençlik taraftar grubumuza teşekkür ediyorum” diyerek slayt eşliğinde takımı anlattı.

 

Vali Ali Mantı konuşmasında; “Bu gecede hepimiz ev sahibiyiz. Buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Öncelikle şehrin futbol takımımın yaşattığı heyecandan ve alınan başarılı sonuçlardan dolayı Cem hocamızı tebrik ediyorum. Takımız lige dağınık ve zor şartlarda başlamasına rağmen şu an itibari ile çok iyi yerlere geldi. Cem hocamız takımı çok iyi toparladı. Ligdeki en iyi takımımız diyebilirim. Çünkü diğer takımlarının bütçesini gördükten sonra bizim bütçemize bakınca en iyi takım olduğumuz ve fedakârca çalışıldığın göstergesidir. Şehrin takımı desteği fazlası ile hak ediyor. Burada yaşamanın maddi manevi bir sosyal bedeli var. Onun için burada bulunan sizler bu takıma gereken desteği vereceksinizdir. Bundan hiç şüphem yok. Bu takıma hepimiz sahip çıkmalıyız. Hep beraber taşın altına elimizi koymalıyız. Aksaray spor Aksaray şehrinin onuru ve gururudur. Gururumuz yükseklere çıkmışken sahip çıkalım ”şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer ise; “Takımımızın şu anki bulunduğu konumdan dolayı öncelikle yönetim kurulumuza, teknik ekibimize ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Kulüp başkanımız 3. Ligdeki sürecimizi yaptığı sunum ve örneklerle en güzel şekilde özetledi. Bizler geçen yıl göreve geldiğimizi takımımız bölgesel ligde idi. Kritik 3 maçımız vardı.  Kazanmamız halinde 3. Lige çıkacaktık. Bizler, sizlerin de desteği ile takımımızın 3. lige çıkmasına vesile olduk. O zaman nasıl sizler destek verdiyseniz şimdi sizlerden yine aynı desteği bekliyoruz. Futbol kulüplerin en büyük destekçileri yerel yönetimlerdir. Bu gerçeği asla değiştiremeyiz.  Bölge halkının da mutlaka takımı sahiplenmesi ve desteklenmesi gerekiyor.  Türkiye’nin büyük kulüpleri de aynen bu tür yardım geceleri düzenliyor. İşleyiş böyle ve hepimiz bu taşın altına elimizi koymalıyız. Yönetimiz oldukça şeffaf ve özverili. Yapılan yardımlar nereye gittiği konusunda asla tereddüttünüz olmasın. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Kısıtlı bütçemiz ile takımımızın ligdeki başarısı kaçınılmaz. Gerçekten ligde ses getiren bir takım olduk. Bizler her zaman takımımızın yanında olacağız. Nasıl kazanırken yanında isek kaybettiğinde yanında olacağız. Olmaya devam edeceğiz. Çünkü şehirler futbol takımları anılıyor. Şehrin markası olan Aksarayspor’umuz için bu geceye katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Geceye katılan davetliler şehrin takımı Aksaray Belediyespor’a tam destek sözü verip yardımda bulundular. Protokol üyeleri ve Belediyespor’un teknik heyeti destek veren herkese teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum