-

EMEKLİ İL EMNİYET MÜDÜRÜ AVUKAT FEYZULLAH ARSLAN OKUMANIN FAYDALARINI ANLATTI

Polis Akademisinden mezuniyetinin yanında Gazi Ün.Eğt.Fak.İng.Böl., Gazi Ün.İşletme Fakültesi ve Ankara Ün.Hukuk Fakültesinden mezun olmanın yanında Gazi Ün.İdari Bilimler Ens. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Ens. Kamu Yönetimi (KYUP) Yüksek Lisans Eğitimlerini bitiren Aksaray’ın eski ilçe Emniyet amirlerinden Feyzullah Arslan kitap okumanın faydalarını anlattı.

EMEKLİ İL EMNİYET MÜDÜRÜ AVUKAT FEYZULLAH ARSLAN OKUMANIN FAYDALARINI ANLATTI
02 Aralık 2023 - 17:39
 Polis Akademisinden  mezuniyetinin yanında Gazi Ün.Eğt.Fak.İng.Böl., Gazi Ün.İşletme Fakültesi ve Ankara Ün.Hukuk Fakültesinden mezun olmanın yanında Gazi Ün.İdari Bilimler Ens. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Ens. Kamu Yönetimi (KYUP) Yüksek Lisans Eğitimlerini bitiren Aksaray’ın eski  ilçe Emniyet amirlerinden Feyzullah Arslan kitap okumanın faydalarını anlattı.


HAYATINA BİR ÇOK KİTAPLA TİYATRO ESERİ SIĞDIRAN POLİS,AKADEMİSYAN YAZAR,AVUKAT VE SİYASET ADAMI FEYZULLAH ARSLAN MESLEĞİNİN VE SEVENLERİNİN MEDARI İFTARI ÖRNEK İNSAN
 
  Hayatına Polisin Hatıra Defteri”, “Gül Güldür Düşündür”, “Asayiş Berkemal”, “Yarınlara Geç Kalmadan” ve İskandinav Ülkeleri Anıları “Danca Manca ve Bence” isimli kitapları yayınlamayı sığdıran.

 
 Ayrıca Devlet Tiyatroları Reperturında, yurtiçi ve yurtdışında birçok kez sahnelenmiş “Trafikampanya (Ehliyet Senin Neyine, Dön Şinasi Evine-Söz mü?)”, “Yarınlara Geç Kalmadan” ve “Bir Dönüş Hikâyesi” isimli tiyatro eserlerinin yanında ayrıca “Feyzullah Arslan Tiyatroları” adında bir kitapla yayınlamıştır.
 
  Emekli Sınıf Üstü Emniyet Müdürü olmasının yanında, Avukat, Uzman Arabulucu, Uzlaştırmacı, Bilirkişi, Müşavir, İdari Bilim Uzmanı, Kamu Yönetim Uzmanı, İşletmeci, Eğitimci, Üniversite Öğretim Görevlisi ve Yazardır.

  Arslan kitap okunmasıyla ilgili açıklamasında;
Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?(İyi bir kitap bir hazinedir, Kitaplıklar aklın tedavi yerleridir. İnsanların aynası kitaplardır, Kitap yalnız kalmış adamın dostudur.

  İyi bir kitap iyi bir arkadaştır, İyi Arkadaşlarda birbirleriyle iyi geçinirler..)
   Kitap okumanın faydaları aşağıdaki gibidir.


1. Kitap okumak zihninizin ve kelime dağarcığının gelişmesine fayda sağlar.

2. Bireyi psikolojik ve çevresel olarak stresten uzaklaştırır.

3. Zihnin dinlenmesini sağlar.

4. Kişinin yaratıcılığını arttırır.

5. Kişiyi düşünmeye sevk eder.

6. Zihinsel hastalıkları önler.

7. Bireyin kendini daha iyi ifade etmesini sağlar.

8. Kişinin problemlere karşı pratik şekilde çözüm bulmasını sağlar.

9. Genel kültür düzeyinin artmasına katkı sunar.

10. Bireyin kendini geliştirmesine fırsat tanır.

11. Kişinin diğer insanlarla olan etkileşimini iletişimimi arttırır, arkadaşlığı geliştirir. İletişimin iyi olmasından dolayı Tartışmayı kavgayı önler.

12. Empati duygusunun gelişmesini sağlar.

13. Bireyin konsantrasyonunu güçlendirir, iyi ve doğru duygulara sevk eder.

14. Tüm bu Sonuçlarla Tartışmasız, Kavgasız , sorunsuz, Güvenli ve Huzurlu günlere ulaşılıp, “ Vukuat Yok, Durum Normal, ASAYİŞBERKEMAL”  olur. 

15. Öyleyse Son Söz “ Kitap Okumak Hayattır,13. Antalya Kitap Fuarını Düzenleyen ve çok  Kitap Okunan -Polisi iyi Çalışan  Antalya’da ASAYİŞBERKEMALDİR E. Ant. Em. Md. Avukat -  Yazar   Feyzullah Arslan 01-12-2023 saat 17-18…Antalya Kitap Fuarı Düden Salonu Feyzullah Arslan’la söyleşiden.

Ali Genç

YORUMLAR

  • 0 Yorum