-

EŞMEKAYA KASABASINDA 8 DERSLİKLİ ANADOLU LİSESİNİN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI

Hayırsever İş Adamı Ahmet Yaşar Eşmekaya tarafından Eşmekaya Beldesine yaptırılacak 8 derslikli Anadolu Lisesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

EŞMEKAYA KASABASINDA 8 DERSLİKLİ ANADOLU LİSESİNİN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI
08 Ağustos 2019 - 08:29
Temel atma törenine Aksaray Valisi Ali Mantı, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Eskil Kaymakamı Emine Karataş, Eskil İlçe Belediye Başkanı Necati Belgemen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Eşmekaya Belediye Başkanı İsmail Hakki Güneş, Hayırsever Ahmet Yaşar Eşmekaya ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Aksaray Valisi Ali Mantı temel atma töreninde yaptığı konuşmasında; “İnsanların hayırlısı insanlara hizmet edendir. En güzel en hayırlı temel atma töreninde bir aradayız.” dedi.

Vali Ali Mantı konuşmasında; “Burada yetişecek evlatlarımız ülkemize,milletimize hayırlı güzel ve doğru işler yapacak. İnsanların ameli üç şekilde kapanmaz, ilim bırakan eser ve evlat bırakan insanların amel kapısı kapanmaz. Yaşar bey inşallah yaptığı bu güzel ve hayırlı hizmetten dolayı kendisi ve ecdadının dua kapısı hayır kapısı kapanmayacak. Hepimiz faniyiz;  makam, mevki, para şan şöhret hepsi geçici önemli olan kalıcı eser bırakabilmektir. Bu da yürek ister, gönül ister. Zenginlik gönüldedir, mal çokluğunda değil gönül tokluğundadır. Yaşar bey kendi memleketine gelerek bu okulu yaptıracak. Bu okulumuz Eşmekaya’mıza Aksaray ve Türkiye’mize iyi ve kaliteli insanlar yetiştirecek. Yaşar Beyi tebrik ediyorum.”dedi.

Eşmekaya’da birleştirilmiş  sınıflarda okuduğunu anlatan Hayırsever İşadamı Ahmet Yaşar Eşmeya’da yaptığı konuşmasında o günlerden bu günlere çok büyük gelişmeler yaşandığını belirterek; “Eşmekaya’dan her meslek grubundan insanların yetiştiğini görüyoruz.  Bende kendi memleketime  bir katkıda bulunmak için bu okulu yaptırma kararı aldım’ dedi. Eşmekaya bundan sonra da eğitim yatırımlarının devam edeceklerini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal; ise Eşmekaya’da toplamda 620 öğrencinin bulunduğunu 8 derslikli olarak yapılacak Anadolu Lisesinin yatırım tutarının Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü 2019 inşaat birim fiyatlarına göre 3 milyon tutarında bir maliyeti olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek Anadolu Lisesi inşaatına ilk harç Vali Ali Mantı, Milletvekili Ramazan Kaşlı, Hayırsever Ahmet Yaşar Eşmekaya tarafından atıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum