-

III. ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİNE AKSARAY SOMUNCU BABA EKMEĞİ İLE KATILIYOR

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara´da yapılacak olan festivale Aksaray Somuncu Baba Ekmeği ile katılacak. İçerik olarak dünyada bir ilk olan festivalde buğday ve ekmeğin on bin yıllık hikâyesi çok farklı anlatımlarla işlenecek....

III. ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİNE AKSARAY SOMUNCU BABA EKMEĞİ İLE KATILIYOR
20 Kasım 2019 - 13:58
 

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara´da yapılacak olan festivale Aksaray Somuncu Baba Ekmeği ile katılacak.

İçerik olarak dünyada bir ilk olan festivalde buğday ve ekmeğin on bin yıllık hikâyesi çok farklı anlatımlarla işlenecek. Türkiye’nin önde gelen ekmek üreticilerinin yanı sıra 17 farklı ülkenin de kendi ekmeklerinin tanıtacağı festival 3 gün boyunca 10.00 ve 20.00 saatleri arasında Çankaya´da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Çankaya´da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe Aksaray´ın da Somuncu Baba Ekmeği ile 3.kez katılacağını belirtti. İlimizin Manevi Mihmandarı Somuncu Baba´nın temsili olarak festivale katılan protokol ve misafirlere ekmek dağıtacağını belirten Doğan, Aksaray Valiliği adına oluşturulacak stantta Somuncu Baba Ekmeği ve Aksaray ile ilgili tanıtım materyallerinin dağıtılacağını ifade etti. Doğan, 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara´da yapılacak olan III. Uluslararası Ekmek Festivaline Somuncu Baba´nın talebesi Hacı Bayram-ı Veli´nin şehri Ankara´da katılımın sağlanacağını ve Aksaray´ın en iyi şekilde tanıtılacağını sözlerine ekledi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum