-

MEHMET ALTINSOY'UN SEVENLERİ VE HEMŞERİLERİNDEN VEFA!

*Aksaray’ı şu anda sahip olduğu tüm imkanların oluşturulmasını sağlayan Vilayet ligi 8. Cumhurbaşkanı Özal ile birlikte sağlamasının yanında.....

MEHMET ALTINSOY'UN SEVENLERİ VE HEMŞERİLERİNDEN VEFA!
24 Şubat 2024 - 06:06
Aksaray’ı şu anda sahip olduğu tüm imkanların oluşturulmasını sağlayan Vilayet ligi 8. Cumhurbaşkanı Özal ile birlikte sağlamasının yanında Camii imamları ve müezzinlerini ianeden kurtaran, köy görünümündeki Ankara’nın trafik, çevre kirliliği ve içme suyu sıkıntısı başta olmak üzere tüm sıkıntılarını milimize eden,1957 yılında çalışması başlanan Ankara Kocatepe Camisinin 1986’ta ibadete açılmasını da Özal ile birlikte sağlayan ve iki dönem devlet bakanlığı yapan, Ankara Büyük Şehir Belediyesinin ilk Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy memleketi Altınkaya(Çardak)’lılar ve sevenleri tarafından anıldı. 
 
Hemşerileri merhum Süleyman Gökmen ve eşi Suna Gökmen tarafından yerinde yeniden Osmanlı mimarisine göre yaptırılan Büyük Bölcek Eskicioğlu Camisindeki anma programına dernek başkanları Ramazan Akay ve Mustafa Serin, Eski Belediye başkanı Faruk Altınsoy, İl Özel İdaresi genel sekreter yardımcısı Yılmaz Altınsoy, merhum ’un siyasetteki kadim dostu eski Ziraat Odası başkanı ve ANAP ilçe başkanı  İsmet Demir, Orta Anadolu  Gazeteciler Cemiyeti başkanı Celil Acar, TİGAD Aksaray il temsilcisi ve 1987-89 arasındaki vilayet olma çalışmalarında merhumun yol arkadaşı olan  TİGAD Aksaray il temsilcisi Ali Genç ,Çardaklılar dernek yönetim kurulu üyeleri ve Camii cemaati katıldı.
   
Dernek tarafından yapılan merhum Altınsoy için Mevlit ve Yasin in okunmasında katılan Çardaklılarla cemaate yapılan ikramların ardından seneye aynı etkinlikte buluşma temennisinde bulunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum