-

ORTAKÖY İLÇESİNDE EV KURŞUNLAYAN 4 ZANLI JANDARMA TARAFINDAN YAKALANDI

Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde bir ev kurşunlandı. Jandarmanın olay yeri ve çevresinde yaptığı ısrarlı ve titiz çalışmalar neticesinde; olayı gerçekleştiren kişilerin S.A. (1987-E), A.D. (1985-E), İ.Y. (1995-E) ve N.G. (1980-E) isimli şahıslar olduğu tespit edilerek şahıslar yakalandı.

ORTAKÖY İLÇESİNDE EV KURŞUNLAYAN 4 ZANLI JANDARMA TARAFINDAN YAKALANDI
28 Haziran 2022 - 09:30
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "  Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

        26 Haziran 2022 günü saat 01.40 sıralarında Aksaray ili Ağaçören İlçesi Avşar  Köyünde ikamet eden M.Y. (1973-E) isimli şahıs 112 acil ihbar hattını arayarak, kimliği belirsiz şahıslarca evine silahla bir el ateş edildiğini, ateş edilmesi sonucunda evin odasının bir adet camının kırıldığı ve oda duvarında mermi izinin olduğunu, daha sonra şahısların evin giriş kapısını yumruk ve tekme atmak suretiyle kırarak olay yerinden plakasını göremediği siyah bir araç ile kaçtıklarını beyanla ihbarda bulunmuştur.

        İhbarın alınmasını müteakip olaya derhal reaksiyon gösteren, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Dedektifleri (JASAT) ve diğer unsurların desteği ile Ortaköy Cumhuriyet Savcılığının talimatları doğrultusunda olay yeri ve çevresinde yapılan ısrarlı ve titiz çalışmalar neticesinde; olayı gerçekleştiren kişilerin S.A. (1987-E), A.D. (1985-E), İ.Y. (1995-E) ve N.G. (1980-E) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.
       

        Olaya karışan şahıslar hakkında yapılan detaylı araştırma ve soruşturma neticesinde; şüpheli S.A. (1987-E) isimli şahsın, farklı illerde “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Hırsızlığı, Evden Hırsızlık, Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık, Mala Zarar Verme, Özel Belgede Sahtecilik, Basit Cinsel Saldırı, Hükümlü ve Tutuklunun kaçması, 6136 S.K.M. ve Basit Yaralama” olmak üzere (30) ayrı suçtan arandığı ve hakkında “37 yıl 7 ay” kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu tespit edilmiştir.

        Şüpheli şahısların yakalanması için Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca oluşturulan özel ekip tarafından yapılan fiziki ve teknik takip sonucunda, şahısların Ankara İli Şereflikoçhisar İlçe merkezinde bir evde saklandıkları tespit edilmiş olup, söz konusu eve düzenlenen operasyonla şahıslar evde gizlendikleri yerde yakalanarak göz altına alınmıştır. Evde yapılan aramada (1) adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.

        Gözaltına alınan şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edilmiş olup, çıkarıldıkları mahkemece A.D. isimli şahıs serbest bırakılmış, İ.Y. ve N.G. isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, S.A. isimli şahıs ise tutuklanarak Aksaray T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.


        Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir." denildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum