-

OTİZMLİ İKİZLERİN HACİVAT-KARAGÖZ OYUNU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde SOBE’de eğitim gören tek yumurta ikizi olan otizmli kardeşler Hacivat- Karagöz oyununu oynadı. Maharetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da gösteren ikizler, aynı oyunu SOBE’deki arkadaşları için de sergiledi.

OTİZMLİ İKİZLERİN HACİVAT-KARAGÖZ OYUNU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
04 Aralık 2019 - 13:11
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında otizmli ikiz kardeşlerin Hacivat- Karagöz oyunu büyük beğeni topladı.Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Çocuksu Tiyatro ekibi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında kısa adı SOBE olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nda “Tasarruf” konulu oyunu sahneledi.

Etkinlikler kapsamında SOBE’de eğitim gören otizmli tek yumurta ikizi Suat ve Cengiz Kahveci kardeşler de Hacivat-Karagöz oyununu birlikte eğitim gördüğü otizmli arkadaşları için de sahneledi. Oyuna 1 hafta süren provalarla hazırlanan Kahveci kardeşler büyük alkış aldı.SOBE’de düzenlenen programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, SOBE Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vehbi Ağırbaşlı ile öğrenciler ve aileleri katıldı.


Kahveci kardeşler Hacivat-Karagöz oyununu bir gün önce de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için sahnelemiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük beğenisini kazanmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum