-

SANAYİ VE TURİZMİN DUAYENİNE SİYASET VE MEDYA DUAYENLERİNDEN VEFA!!!

Ünü sınırlarımızı aşan Aksaray’ın köklü kuruluşu Ağaçlı nın yarım asrı geçen mevcut otomotiv bayiliğinin yanında bünyesine yeni kattığı üç yeni dünya markasının açılışına kurumun kurucusu Orhan Ağaçlı’ yı Türkiye ve Aksaray siyasetinin duayenleri ve medya duayeni kadim dostları yalnız bırakmadı.

SANAYİ VE TURİZMİN DUAYENİNE SİYASET VE MEDYA DUAYENLERİNDEN VEFA!!!
29 Nisan 2024 - 10:06
Ünü sınırlarımızı aşan Aksaray’ın köklü kuruluşu Ağaçlı nın  yarım asrı geçen mevcut otomotiv bayiliğinin yanında bünyesine yeni kattığı üç yeni dünya markasının  açılışına kurumun kurucusu  Orhan Ağaçlı’ yı   Türkiye ve Aksaray siyasetinin duayenleri ve medya duayeni kadim dostları yalnız bırakmadı. 
   
Bine yakın davetlinin katımıyla E.90 karayolu Topakkaya mevkiindeki Adnan Ağaçlı tarafından yönetilen bünyesinde milletler arası otomotiv devleri olan Peugeot, Citroën ve Opel’in satış ve servisinin açılışına  24. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek,  eski bakan ve siyasetçilerden Abdulkadir Aksu, Hüseyin Çelik, Saffet Arıkan Bedük, Necati Çetinkaya, Ali Rıza Alaboyun ve Cenap Aşçı,21. Dönem Aksaray milletvekili Murat Akın,22. Dönem Aksaray milletvekili Ahmet Yaşar, Hasan Şükrü Perek ve Şeyh Cemalettini Vakıflarının kurucusu ve yöneticisi Cemalettin Perek, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ahmet Koçaş Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Tümgeneral Yaşar Bal, Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Yavuz Donat, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’le Ak Parti il başkanı Hamza Aktürk le birlikte Aksaray il protokolü katıldı.

"24.DÖNEM TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK” AĞAÇLI AİLESİ DOST, SAMİMİ VE VEFALI BİR AİLEDİR

   Açılışa katılanlara hitap eden 24. Dönem TBMM başkanı ve eski Adalet Bakanlarından Cemil Çiçek; Nasreddin hocanın meşhur “Ye Kürküm ye” hikayesini hatırlatarak "Hocaya sormuşlar 'bu izzet-i ikram nereden geliyor?

  Kavuk var, hırka var ama kavuk ve hırka gittikten sonra insanların birbirine saygısının, sevgisinin, vefasının kalmadığı bir dönemden geçiyoruz. 

 Fakat bazı gerçek dostlar ve dostluklar vardır ki kavuk ve hırkanın önemine bakmaz.!

 
 İnsana saygı, vefa ve hürmeti ön plana çıkartır. 

   Bu tür insanların sayısının artması lazım. İşte Ağaçlı ailesi de böylesine dost, böylesine samimi, böylesine vefalı bir ailedir.
 

 80 kişinin istihdam edilmesi 80 kişiye evine ekmek götürme imkanı verirken yüzlerce kişide aş demektir.” dedi.

ATSO BAŞKANI AHMET KOÇAŞ AĞAÇLI NIN AKSARAY KAZANDIRDIKLARI ANLATMAKLA BİTMEZ
 
  Açılışta konuşan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ahmet Koçaş "Aksaray'ın onur markası olan Ağaçlı ailesinin Aksaray'a yapmış olduğu yatırımlar ve kazanımları anlatmakla bitiremeyiz.

   Buraya gelmekten onur ve sevinç duydum çünkü bu arazinin açılışında rahmetli İrfan Ağaçlı ile birlikteydik. 

   İş ve istihdam başta olmak üzere eğitim alanında da İrfan Ağaçlı' nın Aksaray'a çok büyük kazanımları var.

   Kendisini buradan rahmet ve minnetle anıyoruz.
   
Orhan Ağaçlı Bey başta olmak üzere Ağaçlı ailesinin her ferdi Aksaray için önemli vazgeçilmez faydalı olan bireylerdir.” dedi.
   
İş inanı Orhan Ağaçlı’ nın  açılışına katılan siyasetçiler dönemlerinde Aksaray’da birlikte çalıştıkları siyasilerle de görüşerek geçmişi yad ettiler.
 
  Açılıştan sonra ahde vefanın gereğini yapan siyaset e medyanın duayenleri Türk turizm ve sanayisiyle tarımının önemli kurumlarından olan Ağaçlı şirketlerinin kurucusu Orhan Ağaçlı ile bir araya geldikleri yemekte istişarelerde bulunduktan sonra bu anı çektikleri fotoğrafla dondurdular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum