-

TAPTUK EMRE KÖYÜNDE UYUŞTURUCU TİCARETİNDEN 17 YIL CEZASI BULUNAN 1 KİŞİ YAKALANDI

Aksaray Merkez Taptuk Emre Köyünde icra edilen devriye faaliyeti esnasında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma” suçundan aranan ve hakkında “17 yıl 2 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunan O. Ç (1994-E) isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

TAPTUK EMRE KÖYÜNDE UYUŞTURUCU TİCARETİNDEN 17 YIL CEZASI BULUNAN 1 KİŞİ YAKALANDI
30 Haziran 2022 - 09:31
Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada; "Aksaray İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

   Yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda icra edilen faaliyetler kapsamında, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 25 Haziran 2022 tarihinde Aksaray Merkez Taptuk Emre Köyünde icra edilen devriye faaliyeti esnasında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma” suçundan aranan ve hakkında “17 yıl 2 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunan O. Ç (1994-E) isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

    Gözaltına alınan yakalamalı şahıs adli makamlara sevk edilmiş olup, tutuklanarak Aksaray T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

   Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir."
denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum