-

TİGAD GENEL BAŞKANI OKAN GEÇGEL YUNUS PAKSOY'A YAPILAN SALDIRI GAZETECİLERİN CAN GÜVENLİĞİNE YÖNELİK CİDDİ BİR TEHDİT

TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a yapılan menfur saldırı basın özgürlüğüne(hürriyetine) ve gazetecilerin can güvenliğine yönelik ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

TİGAD GENEL BAŞKANI OKAN GEÇGEL YUNUS PAKSOY'A YAPILAN SALDIRI GAZETECİLERİN CAN GÜVENLİĞİNE YÖNELİK CİDDİ BİR TEHDİT
02 Haziran 2024 - 13:49
TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel Yunus Paksoy’a yapılan saldırı gazetecilerin can güvenliğine yönelik ciddi bir tehdit

TİGAD Genel Başkanı Okan Geçgel CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a yapılan menfur saldırı basın özgürlüğüne (hürriyetine) ve gazetecilerin can güvenliğine yönelik ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Gazetecilik mesleğini icra ederken FETÖ mensubu olduğu iddia edilen bir kişi tarafından saldırıya uğrayan Yunus Paksoy, ne yazık ki basın camiasını derinden sarsan bir olay yaşamıştır.

 Bu saldırı, basın özgürlüğüne(hürriyetine) ve gazetecilerin can güvenliğine yönelik ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

TİGAD olarak, gazetecilerin görevlerini yaparken karşılaştıkları bu tür tehlikelerin kabul edilemez olduğunu vurgulamak isteriz. 

Yunus Paksoy’un maruz kaldığı saldırı, sadece kendisine değil, aynı zamanda halkın doğru ve tarafsız bilgiye ulaşma hakkına da yapılmış bir saldırıdır. Gazeteciler, toplumun bilgilendirilmesi adına büyük fedakârlıklar yaparken, bu tür tehditlerle karşı karşıya kalmaları kabul edilemez.


Yunus Paksoy’a ve ailesine en samimi geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kendisine acil şifalar diliyor ve bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Ayrıca, saldırının faillerinin bir an önce adalet önüne çıkarılmasını ve gerekli cezayı almalarını umut ediyoruz.
  Basın özgürlüğüne ve gazetecilerin güvenliğine yönelik her türlü saldırının karşısında durmaya devam edeceğimizi ve bu konuda gerekli adımların atılması için çalışmalarımızı sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum