-

TÜRKİYE'NİN 7 BÖLGESİNDEN GAZETECİLER BAŞKENTİ TURİST GİBİ GEZDİ!

Ankara Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığının işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin 7 bölgesinden katılan 150 gazeteci başkent Ankara’nın önemli turistik merkezlerini turist gibi gezerek görüntülediler.

TÜRKİYE'NİN 7 BÖLGESİNDEN GAZETECİLER BAŞKENTİ TURİST GİBİ GEZDİ!
18 Mart 2020 - 08:07
Ankara Kültür ve Sanat Muhabirleri Derneğinin Bakanlık işbirliği ile ve Meslek Odalarının desteğiyle 12 ve 14 Mart günü gerçekleştirilen, Aksaray’ı temsilen Yenigün gazetesi ve İnternet gazetemizin yazarlarından Ali Genç’le Posta gazetesinden Çapan Tevatir in ülkemizin 7 bölgesinden katılan gazetecilerle gerçekleştirilen “Medya, Kültür, Sanat ve Turizm Buluşmaları” program boyunca gerçekleştirilen gezi ile Türkiye kamuoyu tarafından çokta bilinmeyen, bilinse de genel olarak bu maksatla gidilmeyen Ankara’nın tarihi ve kültürel yerleri tanıtıldı.

  Programın 1.günü akşamı Müzeye çevirtilen 12 Eylül darbesinin işkence merkezi Ulucanlar Cezaevinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Kamil Özer, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri programa katılan gazetecilerle bir araya gelindi.

    Bu buluşmada Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz 2020 yılında bakanlık olarak yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler aktarırken, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir  “Medya, Kültür ve Sanat Buluşmaları programı hakkında bilgiler verdi.

   Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Kamil Özer görüntüler eşliğinde 1 saate yakın zamanda başkentin merkez ile bağlı ilçelerdeki önemli tarihi ve turistik yerlerin tanıtımını yaptı.

  Cuma günü Ankara Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla başlayan Başkentin tarihi ve turistik yerler gazisi Ankara’nın sembollerinden Tarihi kale ve etrafındaki önemli tarihi yerlerle başladı.

   Roma hamamı, içinde İnönü, Celal Bayar ve Adnan Menderes’e ait eserlerin bulunduğu gazetecilerin yoğun ilgisini çeken 2.  Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret ettiler.

  Öğle yemeğinde Ankara Ticaret Odasının misafiri olan Gazetecilere hitap eden Oda Başkanı Gürsel Baran odalarının ülkemizin en önemli ve en çok üyesi olan Meslek Kuruluşlarından birisi olduğunu belirterek yaptıkları hizmetlerinin yanında daha çok kişiye iş ve dolayısıyla daha çok kişiye aş sağlanabilmesi için yapılan çalışmaları ve daha önce günlerce süren şirket kurma çalışmasının çok kısa bir zamanda tek bir masada yapılmasını anlattı.

    Öğleden sonra dernek yönetim kurulunun katılımıyla başkentin şirin ilçelerinden Beypazarı çarşısı ve arastası ile ülkemizin en bilinen Madensuyu fabrikası olan Beypazarı Maden suyu fabrikası ziyaret edilerek burada günlük olarak üretilen 6 Milyon şişe maden suyunun üretimi ile ülkemiz geneli ile 27 ülkeye ihracı konusunda yetkililerden bilgiler alındı.

   Akşam yemeğinde ilçeyi ziyaret eden gazetecileri misafir eden Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan” “İnsanların doğduğu her şehir güzeldir. Bölgesinde üç iklimi bünyesinde barındıran bir ilçeyiz.

Bir tarafında Akdeniz iklimine yakın bir bitki örtüsü, diğer tarafından Karadeniz iklimi ve bitki örtüsünü barındıran Tarihi, kültürü olan misafirperverliği ile böylesine güzel bir ilçede görev yaptığım için mutluyum. Belediye Başkanlığım süresince hiç siyasi olmadım.

   İlçemizin insanlarının isteklerinin yerine getirilmesi konusunda görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde de aday olmayı düşünmüyorum. Fakat Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı düşünüyorum. Bu nasip işidir. Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar. İnşallah bu hedefimizi gerçekleştirir isek Ankara halkına hizmet etmek nasip olur.

  Anadolu’nun 7 bölgesinin illerinden gelen mahalli basın mensuplarımızı burada ağırlamaktan dolayı son derece memnun olduğumu belirtmek isterim. Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, yerel basın mensuplarına da çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

    Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın konuşmalarının ardından kısa bir konuşma yapan Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ise Başkan Kaplan’ın Anadolu Gazetecilerini ağırlamasından ötürü teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.(Haber Ali Genç)

YORUMLAR

  • 0 Yorum