-

ULUIRMAK MTA'DA TÜBİTAK BİLİM SERGİSİ AÇILDI

Eğitim kurumlarının TÜBİTAK işbirliğinde düzenledikleri bilim fuar sergileri devam ediyor. Aksaray Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK işbirliğinde bilim fuar sergisi düzenledi.

ULUIRMAK MTA'DA TÜBİTAK BİLİM SERGİSİ AÇILDI
16 Mayıs 2022 - 18:47
Sergi açılışına; Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, eğitim sendikaları başkanları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Vali Hamza Aydoğdu sergi açılışını gerçekleştirdikten sonra bütün standları gezerek öğrencilerden hazırladıkları projeleri hakkında bilgi aldı. Vali Aydoğdu yaptığı konuşmasında; her geçen gün yeni bir dünyaya adım atıldığını belirtti.

TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen sergiyi gezerek, hazırlanan projeler hakkında öğrencilerin sunumlarını dinlediklerini anlatan Vali Aydoğdu;
“Bugünümüz ve geleceğimiz olan gençlerimiz çok güzel işler yapmışlar. Ben umut ediyorum ki bu yaptıkları gelecek yıllarda katlanarak devam etsin. Hepimiz şunu bilmeliyiz. Her geçen gün yeni bir dünya ya adım atıyoruz. Bunun için sihirli kelime yenilenmek. Kâinatta bile her an bir dönüşüm, yeniden oluşum oluyor. İnsanın değişmemesi yok olması demektir. Teknolojinin zararlarını, faydalarını bize yön göstericiliğini görmemiz gerekiyor. Geleceğe emin adımlarla yürüyebilmek için kendimizi kültürünü medeniyetin özümsemiş aynı zamanda teknolojik yenilikleri de yakından takip eden bireyler yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Onun için bizlere çok görevler düşüyor. Buradaki çalışmalar bizi mutlu etki gururlandı. Başarılarınız daim olsun” dedi.


Sergi ev sahipliğini yapan Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ergün Demirer’i tebrik eden Vali Aydoğdu öğrencilere başarı dileklerini iletti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum