AKSARAY CANLI HAYVAN BORSASI PAZAR PARK YERİ BAYRAMA KADAR AÇIK OLACAK

Canlı Hayvan Pazarında bayrama kadar kurban satışlarının başladığını açıklayan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

-
28 Temmuz 2020 - 09:28

Canlı Hayvan Pazarında bayrama kadar kurban satışlarının başladığını açıklayan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

‘’Çok sevgili Aksaraylı hemşerilerim bildiğiniz gibi Kurban Bayramı arifesine girmiş bulunmaktayız. Salı günü itibariyle Canlı Hayvan Borsamızda kurban satışlarımız başlayacak olup bayram gününe kadar Aksaray Ticaret Borsası Canlı Hayvan Borsasında üreticilerimizin ürettikleri çok kaliteli kurbanlık hayvanlar satışa sunulacaktır. Ben bu vesileyle üreticilerimizin yetiştirmiş oldukları kurbanlıkların bereketli olmasını, Aksaraylı hemşerilerimizin kaliteli kurbanlık alarak dini vecibelerini yerine getirmelerini canı gönülden arz ediyorum. Rabbim herkesin kurbanını kabul eylesin.

İlimiz Aksaray’da hemşerilerimizin ihtiyacını karşılayacak kadar hem küçükbaş hem de büyükbaş kurban varlığı ile mevcut bir şekilde en kaliteli hayvanlar satışa sunulacaktır.

Salı gününden itibaren pazarı ziyaret etmeleri ve ticaretlerini gerçekleştirmelerini arzu ediyorum.

Çok kıymetli hemşerilerim ilimiz Aksaray’da yetiştiricilerimizin özenle yetiştirmiş oldukları kurbanlık vasfını taşıyan hayvanları görmemiz, seçmemiz ve dolayısıyla satın almanız pazar yerimizde gerçekleşecektir. Ben bu vesileyle Canlı Hayvan Borsasına gelecek olan üreticilerimizin sosyal mesafeye dikkat ederek; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını önemle rica ediyorum. Kıymetli hemşerilerimiz de kurban alımına gelirken maskesiz gelmemelerini önemle rica ediyoruz. Pazar yerimizde tüm önlemler alınmış olup sizleri üreticiyle buluşturmuş olmanın gayreti içinde olacağız. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik eder, hayırlı olmasını dilerim.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..