AKSARAY'DA 2020 YILININ İLK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Vali Ali Mantı: “Olası bir afet durumunda tüm kurum ve birimlerimiz hazır olmalı”...

-
16 Ocak 2020 - 10:04

Aksaray Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştiren toplantıya Vali Yardımcıları Hakkı Loğoğlu, Mehmet Tanışır, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karahancı,İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Emniyet Müdür Vekili Hanifi Korkmaz ve kurul üyeleri katıldı.

Vali Ali Mantı yaptığı açıklamada olmasının hiçbir zaman istenmediğini ancak olası bir durum karşısında tüm kurum ve ilgili birimlerin her an hazır olması gerektiğini söyledi.

Herhangi bir afet durumunda daha önce oluşturulan hizmet gruplarının sorumlularının herhangi bir aksamaya meydan vermeden hazırlıklarını kontrol etmesini isteyen Vali Ali Mantı afet planlarına uygun olacak şekilde hazırlıkların sürekli güncel olması gerektiğini vurguladı.

Toplantıda sunum yapan Afet ve Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen; afet dışı risk analizleri, Hasan Dağı güvenli tırmanış projesi ve olası bir deprem sonrasında hazırlanan senaryo ile hizmet gruplarının yapacakları görevler hakkında kurul üyelerini bilgi verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..