AKSARAY'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ SU BASKINLARINA NEDEN OLDU

Aksaray Belediyesi, bugün öğle sonrası ani bastıran sağanak yağış sonrası su baskınına maruz kalan bölgelere anında müdahale etti.

-
14 Eylül 2019 - 18:24

Şehrin bazı bölgelerinde aşırı yağışla birlikte meydana gelen su baskınlarına karşı Aksaray Belediyesi ekipleri, Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla sıkıntı olan bölgelere anında intikal ederek müdahalelerde bulundu. Aşırı yağış nedeniyle tıkanan logarlar ekiplerin çalışmasıyla açıldı, ayrıca bodrum katları ve bahçelere dolan yağmur suları vidanjörler yardımıyla boşaltıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Öncellikle bu afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Öğleden sonra yağışların şiddetini artırması ile beraber belediyemizde bir kriz masası kurduk ve tüm ekiplerimizi ilgili müdürlüklerimizi sahaya acilen sevk ettik. Bugün öğleden sonra başlayan ve kısa sürede etkisini gösteren sağnak yağmura karşı hızlı bir şekilde müdahalede bulunduk. Bu süreçte 25 ekip, 200 personel, 20 iş makinası, 6 itfaiye aracı, 7 vidanjör aracı ve 12 pompa ile hızlı bir çalışma yaparak baskın yaşanan bölgelere anında müdahale ile zararı en aza indirmeye çalıştı. İtfaiye, Ulaşım Hizmetleri, Zabıta, Fen İşleri, Park-Bahçe, Temizlik İşleri ve Su kanalizasyon Müdürlüğümüz teyakkuz halinde durmaya devam edecek. Zarar gören vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, belediye olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..