ASÜ, BİLİMSEL BAŞARILARIYLA DA DİKKAT ÇEKİYOR

Tıp, sağlık, kimya, fizik, yer ve çevre bilimleri konularında dünyanın en saygın 82 bilimsel dergisinde yayınlanan makaleleri tarayarak aylık ve yıllık listeler oluşturan NATURE Index’in 2018 dönemini kapsayan sıralaması yayınlandı. Türkiye genelinde sadece 68 üniversitenin girebildiği listede Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 40’ıncı sırada yer aldı.

-
06 Şubat 2019 - 11:15

2018 yılı için Türkiye’den sadece 68 üniversitenin yer aldığı listede ASÜ, birçok köklü üniversiteyi de geride bırakma başarısı gösterdi. İlgili listede yer alan bilgilere göre ASÜ, kimya alanında 21, fizik alanında da 31’inci basamakta bulunuyor. İki yıldır üst üste NATURE Index’de sıralamaya giren ASÜ, akademik alandaki istikrarlı başarısını devam ettiriyor. Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sezgin Aydın ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Burak Yıldız’ın makalelerinin, 2018 sıralamasına önemli katkılar sunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Emeği geçen tüm hocalarımızı tebrik ediyoruz. Genç, dinamik ve çalışkan bir yapıya sahip olan ASÜ’nün yükselişi devam ediyor. Pek çok bilimsel kritere göre üst basamaklarda yer alıyoruz. Yeni liste de, başarılarımızın bir tesadüf olmadığının göstergesidir” dedi.

Şahin, her alandaki gayretli çalışmaların artan bir ivmeyle devam edeceğini belirterek, şehri ve ASÜ’yü daha yukarılara taşımanın gayretinde olduklarını vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..