Göktaş 'Aksaray'ın İlk 6 aylık ihracat performansı umut vadedici'

Aksaray Ticaret ve Sanayi alanında , kentten 6 ayda 55 milyon dolar ihracat yapıldığını bildirdi. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, kentten 6 ayda 55 milyon dolar ihracat yapıldığını bildirdi.

-
10 Temmuz 2019 - 18:38

Cüneyt Göktaş; Aksaray'ın İlk 6 aylık ihracat performansı umut vadedicidir

Aksaray Ticaret ve Sanayi alanında , kentten 6 ayda 55 milyon dolar ihracat yapıldığını bildirdi. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, kentten 6 ayda 55 milyon dolar ihracat yapıldığını bildirdi.

Aksaray'ın İlk 6 aylık ihracat performansı umut vadedicidir"
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Cüneyt Göktaş , kentten 6 ayda 55 milyon dolar ihracat yapıldığını bildirdi.
              Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, kentten 6 ayda 55 milyon dolar ihracat yapıldığını bildirdi.
            ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, yaptığı açıklamada, haziranda 7 milyon 296 bin dolar ihracat yapıldığını belirtti.
           Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan verilerde Aksarayr'ın ihracat rakamlarının gayet iyi olduğunu vurgulayan Göktaş, şunları kaydetti: "Aksaray, yılın ilk 6 ayını 55 milyon dolar ihracat ile tamamladı. İlk 6 aylık ihracat performansı  ekonominin genel durumuna bakıldığında umut vadedicidir. 
Aksaray ocak ayında 17 milyon 119 bin dolar, şubat ayında 6 milyon 687 bin dolar, mart ayında 11 milyon 815 bin dolar, nisan ayında 9 milyon 983 bin dolar, mayıs ayında 12 milyon 401 bin dolar ve haziran ayında 7 milyon 296 bin dolarlık ihracat gerçekleştirerek yılın ilk 6 ayını 55 milyon 161 bin dolar ile tamamladı."
Göktaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Aksaray’daki birçok firma buna  dahil değil , örnek Mercedes Benz Türk A.Ş., Sütaş A.Ş. , Brissa Lastik Fabrikası, Kalde Plastik, Akasya Alçı, Dentaş Kağıt, Orsan Araç,  cappadocia pharma ve Assan Hanil gibi daha birçok kuruluşumuzun  muhasebeleri Aksaray dışında olmasından dolayı ihracaat rakamları  listemizin dışında kalmaktadırlar onlarla birlikte gerçek rakamlar oldukça yüksek çıkacaktır. 
Aksaray'da yatırımı olan firmalar büyük işlere imza atarak dünyanın birçok yerine ihracat gerçekleştiriyor. Aksaray'ın başarısının artması için bizler de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. İhracatımızın geldiği bu nokta umut vericidir. 
Aksaray olarak daha iyi noktalara geleceğine inancım tamdır. Yeni açılacak sanayi bölgeleriyle birlikte Girişimci, işletmeci ve iş insanlarımızla birlikte bizler de ihracatın artması için var gücümüzle çalışarak, destek olacağız." ifadesini kullandı.

2019/07/2019-07-10-18-42-04.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..