KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMALARI BİREYLERİ DERİNLEŞTİRİYOR

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kültür ve sanatın bireyleri ve davranışlarını daha rafine hale getiren kavramlar olduğunu, yeni dönemde bu çalışmaların artacağını söyledi.

-
15 Ocak 2020 - 10:08

İslami İlimler Fakültesi (İİF) Akademik Kurul Toplantısında konuşan Rektör Şahin, kültür ve sanat çalışmalarını sadece izlenen veya katılım sağlanan bir takım etkinlikler olarak görmediklerini vurguladı. Bu çalışmaların insanları ruhi olarak etkileyen boyutları olduğundan söz eden ASÜ Rektörü, “Saygı, sevgi, nezaket, zarafet, vefa, estetik… Bu değerler kültür-sanatla gelişir ve bizi daha rafine insanlar haline getirebilecek, davranışlarımızı müspet anlamda geliştirecek her türden çalışma, kavramın içerisinde yer alır. Kampüste yılda ortalama 100 etkinlik yapıyoruz.

Bunu biraz daha sistemli, somut çıktılarını ve toplumsal faydayı merkeze alarak yapmalıyız. Başladığımız noktaya göre bugün çok daha iyi durumdayız. Amacımız, yarın, bugünden de iyi bir yerde olmak. Kendi içerisinde bir üslubu ve tutarlılığı olan faaliyetler önemli. Kurulan toplulukları bu anlamda çok iyi değerlendirmeli ve buralardaki hareketi arttırmalıyız” dedi. Dijital mecraların doğru şekilde kullanılmasının çalışmalardan alınan verimi olumlu anlamda etkilediğinden de söz eden Prof. Şahin, “Yapıp ettiklerimizin toplumsal olarak daha fazla bilinmesi, yeni katılımlara ve yeni projelere ilham olmaktadır. Bu nedenle çalışmalarımızı sosyal medya platformları aracılığıyla kitleye belli bir üslup içerisinde iletmemiz gerekiyor. Bu alandaki gelişmelere duyarlı olmak önem teşkil ediyor” dedi. İİF Dekanı Prof. Dr. Necmettin Aygün de fakültenin akademik, idari ve fiziki durumu hakkında bilgiler verdi ve eğitim-öğretim faaliyetleri noktasındaki çalışmaları özetledi.

Akademik Kurul Toplantısı, akademisyenlerin görüş ve önerilerinin alınması, planlanan çalışmaların istişare edilmesiyle tamamlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..