LİSE ÖĞRENCİLERİ MERCEDES-BENZ FABRİKASI’NI GEZDİ

Kalkınma Ajansları 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Teması, Usta-Çırak Buluşmaları kapsamında, AHİKA organizasyonu ile Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Motor Teknolojileri ve Makina Teknolojileri Alanı öğrencileri Mercedes-Benz Türk A.Ş. Aksaray Kamyon Fabrikası’nı ziyaret etti...

-
02 Ekim 2019 - 20:51

Kalkınma Ajansları 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Teması, Usta-Çırak Buluşmaları kapsamında, AHİKA organizasyonu ile Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Motor Teknolojileri ve Makina Teknolojileri Alanı öğrencileri Mercedes-Benz Türk A.Ş. Aksaray Kamyon Fabrikası’nı ziyaret etti.

Öğrenciler mesleki eğitimini aldıkları alanlardaki üretim süreçlerini yerinde görerek, özel sektördeki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olduklarını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu’na uygun olarak mesleki ve teknik eğitimin önemi vurgulayan teknik geziler; Ahiler Kalkınma Ajansı sorumluluk alanı olan TR71 Bölgesi’ndeki diğer illerdeki öğrencilerin de katılımıyla Mercedes-Benz Türk A.Ş. Aksaray Kamyon Fabrikası’nı ziyareti ile devam edecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ajanslara gönderilen Kalkınma Ajansları 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Teması Uygulama Çerçevesi ile belirlenmiş olan zorunlu faaliyetlerden biridir.

Faaliyetin amacı özel sektördeki gelişmelerin öğrencilere daha hızlı ve etkili bir şekilde aktarılabilmesi ve öğrencilerin meslekleri ile alakalı üretim süreçlerini yerinde görmelerini sağlamaktır.

Teknik geziler aşağıdaki takvime göre diğer illerimizin öğrencileri ile devam edecektir.

3 Ekim – Kırıkkale

9 Ekim – Niğde

10 Ekim – Nevşehir

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..