Yrd.Doç.Dr. İBRAHİM BAYKAN

Yrd.Doç.Dr. İBRAHİM BAYKAN

'ın Kaleminden...

Başarısız darbe girişiminin getirdikleri ve götürdükleri!

15 Ağustos 2016 - 12:35

Ülkem; 15 Temmuz akşamı büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Allah şaşırtmış olmalı ki; onca hain, hain planlarına rağmen başarıya ulaşamadılar ve darbe döndü dolaştı kendilerini vurdu.

FETÖ yıllar öncesi ülkemde iktidarı elinde kim tutuyorsa iyi kafaya almış. Bu da yetmemiş dini bir güzel kullanıp hatırı sayılır sermaye de edinmiş. Bu da yetmemiş tüm mağdurlara sahip çıkıp toplamış ve bunların üzerinden prim yapmış.

İşin en acı tarafı tüm bunları sanki uzayda yapmış gibi bir Allah’ın kulu yetkili durumu fark etmemiş. Veya fark etmiş de böylesi işine gelmiş. Ülke pat diye bir günde bu hale gelmedi. Hiç kimsenin eli bir diğerinden temiz değil. Şimdilerde kıvıran kıvırana anasını sattımın. 

Eğitimi yeterli vermeyip işi dershanelere havale et, öğrencine aş ve barınak sağlama; elbette bu fırsatı birileri kendisine faydaya dönüştürecektir

Burada bir anımı anlatmadan yapamayacağım:

Üniversite hocalık yıllarımda sınıfımda Dört öğrencimin; her dersimde uyukladıklarını fark ettim. Bir espriyle “Siz neden uyuyorsunuz; yoksa akşam gazino mu kapattınız?” Dediğimde; yok Hocamdan başka bir yanıt vermediler ve daha sonra teneffüste Dördü birden odama geldi. Hocam dediler; bizim ailelerimiz çok dar gelirli; bir cemaat yurdunda kalıyoruz. Sabahları sabah namazından önce uyanıp namaz öncesi sohbetlere katılıyoruz.

Üstüne üstlük okul da Ankara’ya 30 Km. uzaklıkta H.Ü Beytepe Kampüsü. Alın size mağdur,alın size eğitim. Kimse kıvırmasın; eğer günümüzde bu sorun halen kucağımızdaysa bunun vebali mevcut ve gelmiş geçmiş tüm iktidarlarındır. Marifet yeni,yeni üniversiteler açarak sayı arttırmak değil; burada eğitim gören gençlerimizin yaşam kaliteleri ile birlikte kaliteli eğitim almalarıdır. Umarım gerekli dersle alınmıştır ve bir daha böyle hainlere fırsat ortamı yaratılmaz.

Bu başarısız darbe girişimi yüzlerce insanımızı aramızdan aldı, yüzlercesini de yaraladı. Getirdiği tek şey; bir ahtapot gibi sarmaladığı tüm kurumlarımız yeniden formatlanıp temizlenecek olmasıdır. Diğer bir önemli getirisi de ülke olarak milli değerlerin ve demokrasinin önemini hatırlatmış olmasıdır. Bu değerlerimize sahip çıkmaz isek bu nesil daha nice darbeler görür. Hatırlayınız bu ülke 12 Eylül darbesi son ve bir daha görmez diyorduk.

Bu vesileyle şehitlerimize rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla.

narkotik banner'' width=

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar