-

AKSARAY BİLİM FESTİVALİ 15-16-17 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇIYOR

TEKNOFEST “Roket Yarışması” Aksaray Tuz Gölü’nde tüm heyecanıyla tamamlandı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, roket yarışmasına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile görüştü. Belediye Başkanı Dinçer, 15 Eylül’de başlayacak ve 3 gün sürecek Aksaray Bilim Festivaline Bakan Kacır ve yerli İHA ve SİHA’ların mimarı Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ı davet etti.

AKSARAY BİLİM FESTİVALİ 15-16-17 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇIYOR
23 Ağustos 2023 - 14:16

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’DEN BİLİM FESTİVALİ MÜJDESİ…

 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MEHMET FATİH KACIR VE TEKNOFEST YÖNETİM KURULU BAŞKANI SELÇUK BAYRAKTAR’DAN AKSARAY BİLİM FESTİVALİNE TAM DESTEKTEKNOFEST “Roket Yarışması” Aksaray Tuz Gölü’nde tüm heyecanıyla tamamlandı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, roket yarışmasına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile görüştü. Belediye Başkanı Dinçer, 15 Eylül’de başlayacak ve 3 gün sürecek Aksaray Bilim Festivaline Bakan Kacır ve yerli İHA ve SİHA’ların mimarı Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ı davet etti.  

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve çevre iller dahil 200 bin kişinin ziyaret ettiği Aksaray Bilim Festivali bu yıl da 15-16-17 Eylül tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bu yıl gerçekleşecek olan Bilim Festivali’nin daha kapsamlı olması için festival hazırlıklarının şimdiden başladığını duyurdu. 

Belediye Başkanı Dinçer, TEKNOFEST’in Tuz Gölü’nde yapılan roket yarışmalarının finaline katılmak üzere Aksaray’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile görüştü. Aksaray Bilim Festivali’nin içeriği ile ilgili Bakan Kacır ve yerli İHA ve SİHA mimarı Selçuk Bayraktar’a bilgi verdi.

Belediye Başkanı Dinçer, 15-16-17 Eylül tarihleri arasında başlayacak Aksaray Bilim Festivaline Bakan Kacır ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ı davet etti. Bakan Kacır, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Bilim Festivali için Başkan Dinçer’i tebrik ederek festivale tam destek vereceklerini açıkladı.


Belediye Başkanı Dinçer, “Aksaray Bilim Festivalimizi bu yıl da daha geniş kapsamlı ve yoğun katılımla gerçekleştireceğiz” diyerek festivalin büyük ses getirmesini arzu ettiklerini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vahdettin şahin
    5 ay önce
    24 milyon para harcanmış,bunun getirisi ne ,halkımız ekonomik krizle savaşırken belediyeler kendini gösterme derdinde