-

AKSARAY'DA YEŞİL ALAN VARLIĞIMIZ YÜZDE 20'YE YAKIN ARTTI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile başlayan ağaçlandırma seferberliği olumlu neticeler verdi. Kişi başına düşen yeşil alan varlığı 5.1 metrekareden 6.1 metrekareye yükseldi.

AKSARAY'DA YEŞİL ALAN VARLIĞIMIZ YÜZDE 20'YE YAKIN ARTTI
17 Mayıs 2023 - 12:39

BAŞKAN DİNÇER; ‘’AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARIMIZ OLUMLU SONUÇLAR VERDİ’’Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile başlayan ağaçlandırma seferberliği olumlu neticeler verdi. Kişi başına düşen yeşil alan varlığı 5.1 metrekareden 6.1 metrekareye yükseldi.

Park bahçe ve yeşil alan varlığının artırılmasına yönelik birçok çalışma yapan Aksaray Belediyesi, şehrin mevcut parklarını baştan aşağı yenileyerek hizmete açtı. 42 bin metrekarelik Kalanlar Millet Bahçesini ve 18 bin metrekarelik Fatih Millet Bahçesini, birbirinden renkli fidanlar ve süs bitkileri ile donattı.

Mevcut parkların bakım onarım ve yenilenmesini de ihmal etmeyen belediye ekiplerince başta parklar ve millet bahçeleri olmak üzere şehir genelindeki uygun alanlara 110 bin fidanın, 20 bin çalı bitkisinin ve 663 bin 500 mevsimlik çiçeğin dikimi yapıldı.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında malçlama gibi yeni yöntemler olumlu sonuçlar verdi. Özellikle Öğretmenler için oluşturulan Hatıra Ormanı ve Lavanta Bahçesi Aksaray’ı yeniden Yeşil Aksaray olarak anılması için ortaya konulan hedefe daha çok yaklaştırdı.

Aksaray’da yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile 4,5 yılda yeşil alan varlığını yüzde 20 artırdıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Aksaray Belediyesi olarak üzerinde çok çaba harcadığımız en önemli konu, çevresel değerlere duyarlı ve saygılı bir yönetim anlayışı. Bu doğrultuda başlattığımız ağaçlandırma projeleri ile Aksaray’ımızın tekrar eski yeşil kimliğine dönmesi için büyük çaba harcıyoruz." dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum