-

ATSO VE BORSA AKSARAY'DAKİ BANKA MÜDÜRLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsası iş dünyasının şikayetleri üzerine Aksaray genelindeki tüm banka müdürlerini acil toplantıya çağırarak şikayetlerin çözümü noktasında bilgi alışverişinde bulundu.

ATSO VE BORSA AKSARAY'DAKİ BANKA MÜDÜRLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ
09 Nisan 2020 - 15:36
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile 365 Oda ve Borsa Başkanlarının yaptığı toplantının hemen sonrasında bankalara çağrıda bulunulurken, Aksaray’daki tüm şikayetler banka müdürlerine iletildi.

ATSO Meclis Salonunda Tedbir önlemlerinin tamamı alınarak yapılan toplantı ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş ve Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök Başkanlığında gerçekleşti.

Limitlerin bittiği, bankaların özel müşterilerine yüksek kredi miktarları kullandırdıkları, Devletin 250 milyar TL kredi limiti açmasına yönelik bankaların üyeleri geri çevirdiklerine dair şikayetler aldıklarının altını çizen ATSO Başkanı Göktaş, ve Ticaret Borsası Başkanı Özkök yaptıkları açıklama da; “ Dünya’nın büyük bir sınavdan geçtiği ve ülkelerin ekonomik olarak çalışmalar ve desteklemeler yaptığı, Devletimizin Biz Bize Yeteriz gibi büyük  bir kampanya başlatarak birlik ve beraberliğin yanı sıra dayanışmanın artması gereken bir ortamda bankalarımızın üzerine düşen görev çok daha fazla artış göstermektedir. Bugüne kadar başta TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm iş dünyamızda bu düşünceler doğrultusunda bankalara çağrıda bulunarak bu dayanışmanın en büyük ortakları olmaları gerektiğini dile getirmişlerdir.

İçinde bulunduğumuz bir ortamda bankalarımızın yoğunluğunun inanılmaz derece de artış gösterdiğini gözlemliyoruz fakat malum durum yaşandığı sürece tüm toplumun elinden gelenin fazlasını yapması gerektiğinin de bilincinde olmalıyız.

Buradan üyelerimize ve işletmelerimize aynı zamanda vatandaşlarımıza da sesleniyoruz. Doğru limitler talep edilmeli, ihtiyacı olmayan ve bankalarda ki hesaplarında mevduatı bulunanlar düşük oranlar ve şartlar nedeniyle kredi başvurusu yapmasınlar ki bankalarımız bu durumu onaylamayacak bu yüzden de bankalarımızı meşgul etmemeli her şeyden öte böyle bir ortamda menfaat düşüncesi içerisine girmemeliyiz.

Limiti olanlar KGF kredisi kullanmamalı ki bankaların diğer kredilerinin de maliyetleri birbirine çok yakındır.  Experlerin yaptığı değerlendirmelerinde de bu süreçte sıkıntılı olduğu gözlemlenmektedir. Bu yüzden Experlerinde değerlendirmelerini yaparken şeffaf, adil ve etik bir şekilde yapmasını diliyoruz.

Kamu bankalarına sunulan imkanların özel bankalara da sunulmasını TOBB Başkanımıza ileteceğiz bu noktada hem bankalarımızın hem de iş dünyamızın talebini Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsası olarak ileteceğimizden kimsenin en ufak şüphesi olmasın.

Son olarak böyle bir ortamda hem bankalarımızın hem iş dünyamızın hem de vatandaşlarımızın belirttiğimiz hususları dikkate alarak adım atmalarını Aksaray iş dünyası olarak talep ediyoruz. Eğer bizler üzerimize düşeni yaparsak bu süreçten çok daha kısa ve başarılı bir şekilde az zararla çıkarız” Dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum