-

Bakan Kurum: ''Seferberlik anlayışı içinde hareket ediyoruz''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, seferberlik anlayışı içinde, bir ve beraber hareket ederek vatandaşların yanında olduklarını bildirdi.

Bakan Kurum: ''Seferberlik anlayışı içinde hareket ediyoruz''
01 Ağustos 2021 - 13:30

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, seferberlik anlayışı içinde, bir ve beraber hareket ederek vatandaşların yanında olduklarını bildirdi.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yangınla mücadelenin 5. gününde devletin tüm imkanları, sahadaki ekip ve teçhizatla hasar tespit çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğünü belirtti.

Seferberlik anlayışı içinde, bir ve beraber hareket ederek vatandaşların yanında olduklarını aktaran Kurum, şu bilgileri verdi:

''Antalya, Mersin, Osmaniye, Adana, Muğla ve Kilis'te sahadaki 257 kişilik ekibimiz ve mobil laboratuvarlarımızla teknolojinin tüm imkanlarıyla hasar tespit çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Antalya Manavgat'ta hasar tespit çalışmalarımızı 33 mahallenin 30'unda tamamladık, 3 mahallede devam ediyoruz. 2.331 binada 768 konut, 38 ticarethane, 224 ahır ve 416 diğer hane; toplam 1.446 bağımsız birimin ağır hasarlı, acil yıkılacak, yıkık olduğunu, Muğla Marmaris'te de 74 binanın ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu tespit ettik. Siteler, Armutalan, Bayır, İçmeler ve Turunç mahallelerindeki hasar tespit çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mersin'de il genelinde hasar tespit çalışmalarımızı tamamladık. Aydıncık'ta 57, Silifke'de 20 bina olmak üzere toplam 77 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik. Adana'nın Kozan ve Aladağ ilçelerine bağlı 6 köyde 1.605 haneyi boşaltmıştık, dün itibarıyla Adana genelindeki hasar tespit çalışmalarımızı da tamamladık. Aladağ'da 24 ve Kozan'da 37 olmak üzere toplam 61 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık olduğunu tespit ettik. Yangından etkilenen tüm köylerimize, mahallelerimize ekiplerimizle gidiyor, incelemelerimizi aralıksız yürütüyor, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 7/24 esasıyla çalışarak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek, yaralarımızı el birliğiyle saracağız.''

Hibya Haber Ajansı


HIBYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum