-

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YENİ ANAYASA TALEBİNE İLK CEVAP AKSARAY'DAN!!!

2007-11 yılları ve ardından ise 2011’le 2020 yılı sonuna kadar 13 yıl boyunca milletimizin kendi bünyemize uygun tam sivil ve tam demokrat anayasa konusunda siyasetçilerden beklentileriyle tarihteki medeniyetlerin anayasa ve yasalarıyla kendi anayasa geçmişimizi de kıyas için mercek altına alan tamamı gazetede bu yıllarda, bir kısmı da internet gazetelerinde yayınlananlar yeni anayasa yapıcılarının faydalanmaları için Cumhurbaşkanlığına sunulması dileğiyle Vali Hamza Aydoğdu’ya iletilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YENİ ANAYASA TALEBİNE İLK CEVAP AKSARAY'DAN!!!
08 Mart 2021 - 05:55
  Milletimizin kendi öz yurdunda parya olmaktan kurtularak birlik ve dirliğini koruyarak ve sürekli her yönden gelişerek dünyanın onurlu bir üyesi olarak kıyamete kadar varlığını sürdürebilmesi için ülkemizin çok partili seçimlere geçilmesinden sonra ilk defa insanlarımızın elleri ile ayaklarına vurulan  prangaları kıracak olan ve sivil siyasetçiler tarafından hazırlanacak anayasa için yapılan çağrıya  ilk cevap ilimizden verilecek.  

   Konuyla ilgili verilen bilgide vatandaşlarımızın mutlu istikbalini gaye edinen milletimizin inanç ve milli değerleriyle barışık olacak anayasa konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından milletimizden  talep edilen katkıya milletin bizatihi kendi isteklerinden oluşan metinle cevap verileceği belirtildi.  
  
  Cumhurbaşkanlığı makamına sunulacak 13 yıllık çalışması hakkında bilgi veren Gazeteci-Yazar Ali Genç “2007 yılından itibaren milletimizin bu konudaki siyasetçilerden beklentilerine tercüman olduğum yazılarımın ilk bölümünü 2011 genel seçimine kadar ve ardından ise o tarihten 2020 yılı da dahil 13 yıl boyunca belirtilen talepleri bir araya getirdim.  

   Bu taleplerin yanında milletimizin bünyesine en uygun anayasanın yapılabilmesi için kadim tarih boyunca kurulan medeniyetlerle bu medeniyetlerin devamı veya alt birimleri olan devletlerin kanunlarıyla 622 yılında yapılan dünyanın ilk anayasası olan Medine Sözleşmesi ve bu sözleşmeden 593 yıl sonra yazılan Magna Carta fermanına ilave olarak milletimizin kendi geçmişindeki anayasa çalışmalarından da ,bunlardan elde edilen artı ve eksilerinden de faydalanılması için bu metinlerinde ilavesiyle hazırlandı.  

     Ülkemiz tarihinde ilk defa seçmenin hür iradesiyle seçtikleri milletvekilleri tarafından kabul edilerek milletimize sunulması planlanan anayasamızı kaleme alacakların faydalanacakları bilgileri Cumhurbaşkanlığı makamına ulaştırması için Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin tüm bakanlarının da ilimizdeki temsilcisi olan Vali Hamza Aydoğdu’dan randevu istedim.  

   Randevu verildiğinde bir dilekçeyle  milletimizin duygularına tercüme olan bir kitap cesametindeki talepleri Cumhurbaşkanlığı makamına sunulması için teslim edeceğim.  


   Dileğim milletimizin talepleri olan bu metinden yeni anayasamızı yapacak olanların maddi ve manevi olarak mutlu istikbalimizin oluşabilmesi için en iyi şekilde faydalanmalarıdır.” dedi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum