-

EMİRDAĞLI BİLGİN ÖZÇİTÇİ TÜRKİYE İNTERNET GAZETECİERİ DERNEĞİ (TİGAD) AVRUPA TEMSİLCİSİ OLDU

Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği (TİGAD) Avrupa Temsilcisi Belçıka krallığı ve Avrupa Birliğinin başkenti Bürükseldeki Afyon Emirgazi li Bilgin Özçiftçi oldu.

EMİRDAĞLI BİLGİN ÖZÇİTÇİ TÜRKİYE İNTERNET GAZETECİERİ DERNEĞİ (TİGAD) AVRUPA TEMSİLCİSİ OLDU
14 Mayıs 2024 - 14:27

Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği (TİGAD) Avrupa Temsilcisi   Belçıka krallığı ve Avrupa Birliğinin başkenti  Bürükseldeki  Afyon Emirgazi li Bilgin Özçiftçi oldu.
   Türkiye de İnternet gazeteciliği denildiğinde ilk akla gelen meslek kuruluşu  olan TİGAD, Avrupa'da temsilcilik açtı.

    Belçika krallığıyla birlikte Avrupa Birliğinde başkenti olan Brüksel'de düzenlenen Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa ve Belçika temsilciliğinin açılışına, Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel ve birçok önemli isim katıldı.
   Program kapsamında, yapılan görevlendirmede Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilcisi Emirdağlı Bilgin Özçiftçi oldu.


   Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilcisi Emirdağlı Bilgin Özçiftçi görevlendirilmesinden sonra yaptığı konuşmasında, ''Kıymetli katılımcılar Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilciliğinin açılış heyecanını sizlerle paylaşmaktan son derece onurluyum.

   Öncelikle Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum.

   90'ların ortasından bu yana var olan, dijital medyanın yasallaşması ve yasalarla tanınması konusunda önemli rol alan, bununla beraber dijital medya kanunun çıkmasında da büyük payı olan bir dernektir.
 
 Bu bağlamda bizler TİGAD Avrupa temsilciliğini faaliyete geçirerek gazeteci meslektaşlarımızın haklarını savunmak, sorunları gündeme taşıma gayesinin yanında Avrupa'da Türkçe yayın yapan tüm internet gazetecilerini ve derneklerini bir çatı altında toplamak ve böylece Avrupa'da yayın ağını daha da genişletmek, dijital medya sektöründe olumlu gelişmelere katkı sağlamak niyetindeyiz. 
 Geçmişin sesi geleceğin ayak izi olan gazeteciler olarak innovasyon haberciliğin öneminin farkındayız ve sizlerle hep beraber güçlü pozitif katkılar sağlayacağız. Katılımlarınızdan dolayı onur ve şeref duyduk.
  Her birinizi muhabbetle selamlıyorum, hayırlı olsun'' dedi.

 
  Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel yaptığı konuşmasında, ''Türkiye'deki dijital medyanın son yıllarda nasıl hızla gelişti ve Türkiye'deki medya sektöründeki son gelişmeleri ve yenilikleri'' aktardı.  
   Başkan Geçgel, Avrupa'daki gazetecilere; Türkiye'deki medya ortamını ayrıntılı bir şekilde anlattı ve Türkiye ile Avrupa arasındaki medya ilişkilerinin geliştirilmesi ve işbirliğinin önemine değindi. Program; Türkiye'den ve Avrupa'dan birçok gazetecinin katılımıyla gerçekleşti ve Türkiye ile Avrupa arasındaki medya alanındaki ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik önemli adımlar atıldı.

     Program sonunda: Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Avrupa Temsilcisi Bilgin Özçiftçi'ye ve Belçika Temsilcisi Kadir Duran'a Temsilcilik belgeleri takdim edildi.
   Başkan Geçgel, programın gerçekleşmesinde emeği geçen TİGAD Avrupa temsilcisi Bilgin Özçiftç'ye teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI-HABER: ERTUĞRUL ALT

YORUMLAR

  • 0 Yorum