-

İHH, SARIYAHŞİ'DE PROJELERİ ANLATTI

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği ilçelerde toplum yararına yürütülmekte olan projeleri tanıtmak amacıyla, ilçe yöneticileri, kurum amirleri ve işadamları ile tanıtım, istişare ve değerlendirme toplantıları yapıyor.

İHH, SARIYAHŞİ'DE PROJELERİ ANLATTI
01 Mart 2019 - 11:52
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği ilçelerde toplum yararına yürütülmekte olan projeleri tanıtmak amacıyla, ilçe yöneticileri, kurum amirleri ve işadamları ile tanıtım, istişare ve değerlendirme toplantıları yapıyor. Sarıyahşi'de İlçe Kaymakamı Sercan SAKARYA' nın katılımları, tüm kurum amirleri ve hayırseverlerin hazır bulunduğu toplantıda toplum yararına yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi verildi. Sarıyahşi'de yapılan faaliyetler anlatıldı. 

İHH Başkanı Önder ÖZKAN, Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen YETİM PROJESİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, MÜSİAD, Eğitim Bir Sen ile uygulanan BURS PROJESİ ve Aksaray Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Uluslararası Doktorlar Derneği Aksaray Temsilciliği ile başlatılacak olan ÇÖP OLMASIN ŞİFA OLSUN sağlık projeleri hakkında bilgilendirme yaptı. Özkan, eğitim üzerinde çok durdu ve ihtiyaç sahibi öğrencileri desteklemek amacıyla burs projesini detaylıca anlattı. Yetim Projesi ile Aksaray genelinde 358 özel çocukla ilgilendiklerini, Sarıyahşi'de 2 özel çocuğun proje kapsamında desteklendiğini, ayrıca 4 öğrencinin de burs projesinden faydalandığını hatırlatan Özkan, her şeyin devletten beklenmesinin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti.

Toplantı sonunda İlçe Kaymakamı Sercan SAKARYA, Sarıyahşi'de eğitimli insan sayısının artmasının yerelde ilçenin genelde insanlığın yararına sonuçlanacağını belirterek, Başkan Özkan'a sunumlarından dolayı teşekkür etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum