-

TÜRK BASKETBOLUNA AKSARAY'DAN YENİ YILDIZLAR DOĞUYOR

29 Ekim Cumhuriyet Turnuvası’nda Genç Yetenekler Nefes Kesiyor...

TÜRK BASKETBOLUNA AKSARAY'DAN YENİ YILDIZLAR DOĞUYOR
18 Ekim 2019 - 11:11
Aksaray’da Basketbol sporunu sevdirmek, spor kültürünü öğretmek, sevgi saygı içerisinde basketbol sporunu yaşatmak amacı ile “29 Ekim Cumhuriyet Kupası”adı altında Turnuva düzenleniyor.

Göktürk spor , Viafen ,Metropol (A),Metropol (B) , Akademi spor ve Sağlık spor U 12 Takımlarının yer aldığı “29 Ekim Cumhuriyet Kupası” Turnuvasında genç yetenekler oynadıkları basketbol ile nefes kesiyorlar.

Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Basketbol Turnuvasında Göktürk Spor ve Sağlık Spor Takımları bünyesinde bulundurdukları yeteneklerle nefes kesen bir mücadele örneği gösterdiler.

Turnuvaya katılan tüm takımlarda bazı sporcular özel yetenekleri ile ön plana çıktılar. Göktürk Spor takımında bulunan Yiğitcan ile Eren sergiledikleri oyunla  ve attıkları sayılarla takımın adeta lokomotifi oldular.

Takımdaki diğer arkadaşlarının desteğini arkasına alan muhteşem ikili ortaya koydukları mücadele ile dikkat çekiyor.Yiğican ve Eren’in saha içindeki mücadelesi ve hırsı takımının galip gelmesinde büyük rol oynuyor.

Spor otoriteleri Yiğitcan ve Eren ikilisinin ellerinden tutulması halinde Türk Basketboluna kazandırılabileceklerini ifade ettiler.

Göktürk Spor Antrenörü Emre Atarbay ile Sağlık Spor Antrenörü Mehmet Korkmaz yaptıkları ortak açıklamada Aksaray’da Basketbol sporunu sevdirebilmek amacıyla 6 takımın mücadele ettiği “29 Ekim Cumhuriyet Kupası Turnuvası” düzenlendiğini ifade ederek şunları söylediler

“Bizler Aksaray’da çocukları spora bağlamak, basketbol sporunu sevdirmek, spor kültürünü öğretmek, sevgi ve saygı içerisinde basketbol sporunu yaşatmak ve yeni nesilin sağlıklı bir şekilde spor yapmasını sağlamak amacıyla mücadele ediyoruz. Bu nedenle düzenlediğimiz turnuvada basketbol sporuna çok önemli ve yetenekli sporcular kazandırmayı hedefliyoruz. Turnuvaya katılan takımlarımızda çok yetenekli sporcularımız var.İnşallah bu gençlerimizi Türk Basketboluna kazandırarak katkı sağlamış olacağız” dediler.

 

Haber-Fotoğraf Savaş Ulukaya

YORUMLAR

  • 0 Yorum