AKSARAY'DA KOOPERATİFLEŞME YOLUNDA KADIN ZİRVESİ ÇALIŞTAYI PROGRAMI YAPILDI

Aksaray Valiliği öncülüğünde ekonomiye dahil olmayan kadınları iş gücüne kazandırmak amacıyla Kooperatifleşme Yolunda Kadın Zirvesi Çalıştayı Aksaray Üniversitesinde gerçekleştirildi.

-
18 Ağustos 2020 - 17:44

Aksaray Valiliği öncülüğünde ekonomiye dahil olmayan kadınları iş gücüne kazandırmak amacıyla Kooperatifleşme Yolunda Kadın Zirvesi Çalıştayı Aksaray Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Kooperatifleşme Yolunda Kadın Zirvesi Çalıştayı programına Belediye Başkanı Evren Dinçer ile birlikte; Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Ayhan Erel, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Kadın Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, Vali Vekili Dr. Mehmet Tanışır, Gülağaç Kaymakamı Elif Nur Saçal, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ ın telekonferans yöntemi katıldığı çalıştayda 14 Kadın kooperatif kuruldu. Programda yeni kurulan Kadın Kooperatiflerinin imza töreni yapıldıktan sonra plaket takdimi yapıldı.

Kadın Kooperatifi otobüsünü protokol Üyeleri ile birlikte uğurlayan Belediye Başkanı Evren Dinçer, yöresel ürünler ve geleneksel el sanatlarının yer aldığı serginin açılışına katıldı. Sergide ürünleri inceleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ankara’dan Aksaray’a gelen misafirlere Aksaray’a özgü ürünler hakkında bilgi verdi.

Katıldığı çalıştayın ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şu ifadeleri kullandı; ‘’ Kadınlarımız tarihin her döneminde olduğu gibi bu dönemde de çağın gerekliliklerine uygun olarak bir araya geliyor ve kooperatifler kuruyorlar. Kurdukları bu Kooperatifler aracılığı ile hem aile ekonomilerine katkı sağlıyor hem de ülkemize katma değer kazandırıyorlar. Kadınlarımızın bu cesareti ve başarısı bizlere gurur veriyor. Bizler kadınlarımızın sosyal hayatta ve iş hayatında potansiyellerinin farkındayız. Bizler kadınlarımıza güveniyoruz ve onları her platformda destekliyoruz.’’ Dedi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..