AKSARAY VİLAYETİ RESMEN 30 YAŞINDA!!!!

15 Haziran 1989 günü TBMM sinde kabul edilen 3578 sayılı kanunun 1 hafta sonra dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından onaylanmasından sonra resmi gazetede 30 yıl önce bugün( 21 Haziran 1989 günü) yayınlanmasıyla Aksaray 56 yıllık 2. İlçelik esaretinden resmen kurtuldu!!!

-
21 Haziran 2019 - 09:32

*Tarihin bizim için yeniden tekerrür etmemesi için toplam olarak 131 yıl süren 2 ilçelik esaretinin ana sebebi olan şehrimizin ana ulaşım arterlerinin dışında bırakan sıkıntıların seçilmişler ve atanmışların samimi iş birliğiyle tamamen ortadan kaldıracak tedbirlerin zamanında alınmasında!!!!

    1845-1920 arasındaki hiç hak etmediğimiz asla ve asla da hak etmeyeceğimiz 1. İlçelikten 13 Ekim 1920 günü Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 40 Numaralı Kanunla il olmamızdan sonra başta Elektriği ülkemizdeki ilk 10 yerle birlikte sanayisi ve aydınlatılmasında kullanan yer olmamız, ayrıca da tüm çevre il ve ilçelerle bağlı ilçeleri arasında ulaşımı sağlayacak şose yollarını açmamıza, eğitim ile köyler arası ulaşım da dahil her konuda çevremizi kıskandıracak konumda olmamıza rağmen akla ziyan bir şekilde 20 Mart 1933 günü TBMM’sinde kabul edilen, aynı yıl 27 Mayıs günü resmi gazetede yayınlanan ve  86 yıl önce bu gün ise yürürlüğe giren 2197 sayılı kanunun 3. Maddesiyle çarptırıldığımız 56 yıl süren 2. İlçelik esaretinden bizi kurtaran 3578 sayılı kanunun resmi gazetede yayınlanmasıyla 30 yıl önce bu gün resmi olarak il olduk!!!    

TARİHİN TEKERRÜRÜNÜ ENGELLEMENİN VE VİLAYETİMİZİN MUTLU İSTİKBALİNİ SAĞLAMANIN ÇARESİ COĞRAFİ KONUMUMUZLA LOJİSTİK MERKEZİ OLMAMIZDA! VE BUNU SAĞLAYACAK HİZMETLERDE !

  TBMM’sinde 30 yıl önce bu gün (15 Haziran 1989) kabul edilen kanun bu tarihten 1 hafta sonra bu gün(21 Haziran 1989) günü resmi gazetede yayınlanmasıyla 3578 sayılı kanunun 2. Maddesiyle 56 yıl süren 2. İlçelik esaretinden resmen kurtularak yeniden vilayet olan Aksaray’ın  istikbali hak ettiği hizmetleri zamanında almasında.

 AKSARAY’IN MUTLU İSTİKBALİNİN 1. VE 2. DERECEDE ÖNEMLİ HİZMETLERİ KONUSUNDAKİ VERİLEN VAATLARIN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE 1. DERECEDE GÖREV,YETKİ VE SORUMLULUK MİLLETVEKİLLERİYLE ,MÜLKİ VE MAHALLİ MAKAM SAHİPLERİYLE SİYASİ PARTİLERİN İL VE MERKEZ İLÇE  TEŞKİLATLARINDA!!!  

     1845-1920 ve 1933-89 arasında toplam olarak 131 yıl süren Aksaray’ın hiç hak etmediği asla ve asla da hak etmeyeceği 2 ilçelik esaretinin esas sebebi olan ana ulaşım arterlerinin dışında kalmasıdır.

    Tarihin  ilimiz için tekerrür etmemesi  1. sorumluluk  Milletvekilleri, Mülki ve Mahalli ilimiz yetkilileriyle  İktidar ve muhalefet partilerinin il ve merkez ilçe ile ilçe ile belde teşkilatlarında.

     Bunun için ise hem  görev hem de yetki ile sorumluluk İlimiz Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu ,Ayhan Erel,Ramazan Kaşlı,5. Vekilimiz Erzurum Ak Parti Milletvekili Selami Altınok valimiz ile ilimiz valisi Ali Mantı Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Ak Parti İl başkanı Hüseyin Altınsoy ile birlikte tüm muhalefet siyasetçilerle atanmış ve seçilmişlerinde.

    25. Dönem Aksaray Milletvekili ve 2004-14 arası Belediye başkanı Nevzat Palta ile 25. Dönem milletvekili Turan Yaldır’ında.

   Bu konuda önce ilimizin vekilleriyle, mülki ve mahalli atanmışlarıyla Ak Parti nin tüm teşkilatlarına çağrıda bulunan hemşerilerimiz 1845-1920 ve 1933-89 arasındaki toplam olarak 131 yıl süren ve bizi her yönüyle yeryüzünden silen 2. ilçelik esaretinin tekerrür etmesini  engelleyecek çalışmaların sözü verilen tarihlerde gerçekleştirilmesi için gecelerini gündüzlerine katmalarını!

VERİLEN SÖZLERİN YERİ VE ZAMANINDA GERÇEKLEŞTİRİLMESİ MUHALEFET PARTİLER,İLİMİZ  GENELİNDEKİ MESLEK ODALARI,STK’LARLA MEDYA CEMİYETLERİYLE BASININDA TAMAMINDA!!!

     CHP İl başkanı Ramazan Koçak, MHP il Başkanı Mustafa Çölkesen ile İYİ Parti il Başkanı Özhan Türemiş  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Cuneyt Göktaş, Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Ticaret Borsası Başkanı Hamit  Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Damızlık Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Süt Birliği Başkanı Esat Zengin,Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak ile STK Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş.

     Aksaray Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Yaşar Karatay ,68 Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Südemen ‘le Aksaray Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Celil Acar,68 Aksaray İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mustafa Avcı,Uluslar Arası İnternte Gazetecileri ve Gazeteciler Cemiyeti Aksaray il temsilcisi Ali Genç ile bu cemiyetlerin yönetim kurulu üyeleriyle gazetecilerin tamamıyla.

   İlimiz merkez ilçesi ve ilçelerimizdeki, yurt içi ve dışındaki Aksaray’la direk ve dolaylı bağlantılı tüm seçilmişler, atanmışlarla Meslek Odaları ve STK yetkilileriyle mensupları tarafından da her türlü siyasi taassup ve mevki ile makam ve diğer tüm dünya çıkarları beklentilerinden kurtularak samimiyetle verilen sözlerin gerçekleştirilmesi için konunun ısrarlı şekilde takibini istediler.

    Ankara-Pozantı otobanı hizmete açılmadan Aksaray merkez ilçesiyle birlikte Ağaçören ve Sarıyahşi ilçelerimizin, Şereflikoçhisar, Evren, Kulu, Cihanbeyli, Haymana, Altunhisar, Ereğli ve Ulukışla  ilçelerinin de can damarı olan E.90 Karayoluna en az birer şerit ilavesiyle bu yollarda trafik seyrini tehlikeye sokan geçişlerin sıkça yapıldığı yerlerde yolun üstünden karşıdan karşıya geçen insan, yük ve araçlarla hayvanların yolun altından karşıya geçmesini sağlayacak yeterli sayı, genişlik ve yükseklikteki alt geçitlerin yapılması.

    Hızla büyüyen OSB’de yatırım yapanların ulaşımları ve yatırım yapacak olanların ise teşviki için ilimiz merkezine çokta uzak olmayan bir yerde yılın 4 mevsimi 7/24 tüm hava şartlarında çalışabilecek ilimize ait olan bir Hava limanının gelecek 10 yıl içinde hizmete girecek şekilde yatırım programlarına alınmasının planlanmasının yapılsın.” Dediler.(Haber Araştırma, belge, bilgi ve fotoğraflar Ali Genç)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..