-

AKSARAY AKHİSAR KÖYÜNDE 3 DEFİNE AVCISI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Aksaray Akhisar köyü mülki sınırları içerisinde R.A., A.K. ve Ş.K. isimli şüpheliler izinsiz kazı yaptıkları esnada kullandıkları (1) adet dedektör ve kazıda kullanılan çeşitli aletler ile birlikte suçüstü yakalandılar.

AKSARAY AKHİSAR KÖYÜNDE 3 DEFİNE AVCISI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
04 Ocak 2022 - 12:52
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, defineci olarak adlandırılan şahıslarca, bölgenin tarihi geçmişi nedeniyle gerçekleştirilen kaçak kazı olaylarının önlenmesi ve şüphelilerin yakalanarak kanun önüne çıkarılması konusundaki kapsamlı çalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda, 02 Ocak 2022 tarihinde izinsiz kazı yapılacağı duyumuna istinaden gerçekleştirilen fiziki takipler neticesinde, Merkez ilçesi Akhisar köyü mülki sınırları içerisinde R.A., A.K. ve Ş.K. isimli şüpheliler izinsiz kazı yaptıkları esnada kullandıkları (1) adet dedektör ve kazıda kullanılan çeşitli aletler ile birlikte  suçüstü  yakalandılar.
Şüpheliler gözaltına alınarak, adli makamlara sevk edildi.
  
Yapılan açıklamada,"Kültürel mirasımızı korumak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilecektir."ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum