-

AKSARAY'DA ÇOCUKLARIN KORUNMASINA YÖNELİK UYGULAMA YAPILDI

Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda 12.07.2021 günü 13.00-16.00 saatleri arasında İlimiz Merkezinde bulunan tüm okulların etrafında, halkın yoğun olduğu caddeler ve parklarda ve umuma açık işyerleri ve metruk binalarda “Çocukların Korunmasına Yönelik Uygulamalar” yapıldı.

AKSARAY'DA ÇOCUKLARIN KORUNMASINA YÖNELİK UYGULAMA YAPILDI
16 Temmuz 2021 - 10:13
Konuya ilişkin verilen bilgide; "Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda 12.07.2021 günü 13.00-16.00 saatleri arasında İlimiz Merkezinde bulunan tüm okulların etrafında, halkın yoğun olduğu caddeler ve parklarda ve umuma açık işyerleri ve metruk binalarda “Çocukların Korunmasına Yönelik Uygulamalar” yapılmıştır.  Yapılan uygulama neticesinde;

İlimiz merkezinde bulunan okulların çevresinde faaliyet gösteren, halkın yoğun olduğu yerlerde (52) iş yeri (tekel bayii, içkili mekan, nargile ve tütün ürünleri satan işyeri, nalbur, market, büfe, iddia bayii, internet kafe, oyun salonu vb.) denetlenmiş, esnaflar çocuklara satılması yasak ürünler ve çocukların giremeyeceği yerler hakkında bilgilendirilerek denetlenmiştir.
            Çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik uygulamalarımız kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum