-

AKSARAY'DA DEV TATBİKAT! 26 HİZMET GRUBUNDA 374 PERSONEL KATILDI

Aksaray Afet Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda il düzeyinde 26 hizmet grubu ile toplam 374 personelin katıldığı afet ve acil durum tatbikatı düzenlendi.

AKSARAY'DA DEV TATBİKAT! 26 HİZMET GRUBUNDA 374 PERSONEL KATILDI
26 Kasım 2019 - 16:10
Aksaray’da 26 Hizmet Gurubu ile toplam 374 personelin katılımıyla yerel düzey afet ve acil durum tatbikatı gerçekleştirildi.

Aksaray Valisi Ali Mantı Aksaray Afet Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda il düzeyinde 26 hizmet grubu ile toplam 374 personelin katıldığı afet ve acil durum tatbikatını sahada izleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Aksaray Afet Müdahale Planı kapsamında gerçekleştirilen tatbikatın önemini belirten Vali Ali Mantı eş zamanlı olarak uygulanan saha ve masa başı tatbikatında kurum ve ekiplerin imkan ve kabiliyetlerinin olası bir afet ve acil duruma göre sahada ortaya konduğunu belirtti.

Acil Durum Müdahale Hizmet Gruplarının hazırlanan plana göre çalışmalarını izleyen Vali Ali Mantı her an olası bir afet veya diğer acil durumlar için hazırlıklı olmanın çok önemli olduğunu uygulamalı saha tatbikatları ile ekip ve ekipmanların test edildiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum