-

AKSARAY'DA TARİHİ ESER OPERASYONU, 163 SİKKE ELE GEÇİRİLDİ 3 KİŞİ YAKALANDI

Aksaray'da Jandarma tarafından eski eser kaçakçılığı yapan şahısların yakalanmasına yönelik operasyonda S. A., Ö. Ç. ve A. A. isimli şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada (163) adet eski eser olduğu değerlendirilen sikke ve (1) adet dedektör ele geçirildi.

AKSARAY'DA TARİHİ ESER OPERASYONU, 163 SİKKE ELE GEÇİRİLDİ 3 KİŞİ YAKALANDI
14 Nisan 2022 - 10:40
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; "Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, defineci olarak adlandırılan şahıslarca, bölgenin tarihi geçmişi nedeniyle gerçekleştirilen kaçak kazı olaylarının önlenmesi ve şüphelilerin yakalanarak kanun önüne çıkarılması konusundaki kapsamlı çalışmalarımıza devam edilmektedir.
         
Konu ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda, Merkez ilçe mülki sınırları içerisinde eski eser kaçakçılığı yapan şahısların yakalanmasına yönelik Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, 09 Nisan 2022 tarihinde S. A., Ö. Ç. ve A. A. isimli şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan arama neticesinde (163) adet eski eser olduğu değerlendirilen sikke ve (1) adet dedektör ele geçirilmiştir.
Şüpheliler gözaltına alınmış olup, adli makamlara sevk edilmişlerdir.
         
Kültürel mirasımızı korumak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza devam edilecektir."
denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum