-

AKSARAY'DA TEKSTİL ÜRETİCİLERİ 400 DEPREMZEDEYİ İŞE ALACAK

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Aksaray Tekstil Üreticileri Konfeksiyoncular Derneği ve İşkur arasında geçtiğimiz günlerde yapılan 9. Aksaray Tekstil Zirvesi ve İnsan Kaynakları Platformu Toplantısında firmalar 400 depremzedeyi işe alma taahhüttü verdiler.

AKSARAY'DA TEKSTİL ÜRETİCİLERİ 400 DEPREMZEDEYİ İŞE ALACAK
06 Mart 2023 - 11:21
6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraşlı merkezli 11 ilimizi kapsayan asrın felaketinde yaralar sarılmaya çalışılırken, Aksaray’a gelen depremzedelere Tekstil üreticileri iş imkânı sunmaya başladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, yaptığı açıklama da; “Ülkemizin tarihinde yaşadığı en büyük felaketlerin başında gelen ve 11 ilimizi kapsayan deprem afeti sonunda bir çok kardeşimiz memleketlerini bırakarak Aksaray’a gelmişlerdir. İş dünyası olarak depremin ilk gününden bugüne neler yapabiliriz kardeşlerimize nasıl umut olabiliriz diyerek sürekli çalışmalar içerisindeyiz. Aksaray Tekstil Üreticileri Konfeksiyoncular Derneği Başkanı aynı zamanda Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ahmet Kulak ve İŞKUR İl Müdürümüz Mahmut Akkuş’la birlikte yaptığımız 9. Aksaray Tekstil Zirvesi ve İnsan Kaynakları Platformu Toplantısında Tekstil Üreticilerimize yaşanan felaketi aktardığımızda zirveye katılan her bir firmamız tüm imkanlarını seferber ederek 400 Depremzedeyi işe alma taahhüttü vermişlerdir. Bugüne kadar ülkesinin her daim yanında olan Aksaray iş dünyası bugünde üzerine düşeni fazlası ile yapmaya çalışmaktadır. Tarihimizde yaşadığımız en ağır afetlerden birisini yaşarken, ülkemizin her bir ferdine büyük sorumluluk düşmektedir. Yaralarımızı hep birlikte saracak ve yeniden eski günlerimize döneceğiz. Aksaray İş Dünyasının öncü kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapılan zirvede destek olan tüm Tekstil üreticilerimize teşekkür ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” Dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum